Blog

5 sposobów na dyskretne, ale funkcjonalne okno w łazience
2018-12-02

Czy potrafisz zliczyć zabawne sytuacje związane z niezasłoniętym oknem, czy niedomkniętymi drzwiami? Jak wszyscy…

Czy potrafisz zliczyć zabawne sytuacje związane z niezasłoniętym oknem w łazience, czy niedomkniętymi drzwiami? Jak wszyscy znakomicie wiemy, poza radosnym wydźwiękiem mniej lub bardziej uroczych „wpadek”, niekiedy wkrada się również poczucie żenady, wstydu lub złości. Każdy chciałby ich uniknąć… a zatem do dzieła! Przedstawiamy 5 praktycznych porad, jak zadbać o newralgiczne punkty w Waszych domach i oszczędzić sobie niepotrzebnych emocji 🙂

#1 Jasno i własno

Jeżeli wybierasz absolutne bezpieczeństwo w kategorii dyskrecji, to fantastycznym rozwiązaniem dla Ciebie będzie mleczne szkło. Bardzo często stosuje się ten sposób szklenia w przypadku drzwi  prowadzących z korytarza do poszczególnych pokoi i łazienek, aby zadbać o prywatność domowników. Mleczne szkło zapewni Ci dostęp do światła słonecznego z zewnątrz, a także pełną anonimowość.

Osoby znajdujące się na zewnątrz domu w ciągu dnia nie będą w stanie powiedzieć, co dzieje się w pomieszczeniu osłoniętym mlecznym szkłem, z kolei wieczorem, kiedy nadejdzie pora włączonych świateł będą w stanie powiedzieć, że w pomieszczeniu po prostu ktoś jest.  Jeżeli już wstawiłeś sobie przezroczyste szkło, to nie ma problemu! W sprzedaży dostępna jest specjalna folia, którą bez kłopotu dostosujesz do rozmiaru swojego okna oraz gustu – ponieważ możliwe jest zastosowanie przeróżnych form ozdobnych i ornamentów. W tym przypadku tylko brak wyobraźni stanowi przeszkodę 😉

Zobacz też: Szyby ornamentowe – gama, która zachwyca

#2 Poziomo? Wiadomo!

Twoja jasna łazienka jest jeszcze w fazie projektu, a Ty zastanawiasz się jak pozbawić ciekawskich przechodniów widoku na Twoje prywatne SPA? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które zapewni mnóstwo światła, widok  koron drzew w ogrodzie i jednocześnie wprowadzi intymną atmosferę.

A Chef and Painter’s Art-Filled Cottage in South Carolina | Design*Sponge

Podpowiadamy : zastosuj długie, poziome okna umiejscowione pod samym sufitem! To pozwoli Ci rozkoszować się widokiem błękitnego nieba, kiedy szorujesz zęby rano, oraz  księżycową łuną w czasie relaksującej kąpieli. Teraz pozostaje Ci już tylko uważać na wścibskich podglądaczy wyposażonych w drabinę :).

#3 Bajery – Luksfery

Szklane, przejrzyste cegiełki zwane luksferami lub pustakami szklanymi to jedno z klasycznych rozwiązań dla bocznych ścian łazienki. Nie dość, że doskonale przepuszczają promienie słoneczne, to zapewniają również maksimum komfortu. Przez ściankę zbudowaną z luksferów można dojrzeć jedynie zarys sylwetki, porównywalnie ze szkłem mlecznym.

 

W handlu dostępne są różne faktury i kolory szkła, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać potencjał luksferów i cieszyć się oryginalnym wystrojem Twojego pokoju kąpielowego.  Ściana z luksferów doskonale sprawdzi się tam, gdzie prawo budowlane zabrania Ci wstawienia okna, np. wtedy gdy odległość do granicy z działką sąsiada jest mniejsza niż 3 metry.

#4 Shuttersy i plisy – czyli sekcja ruchowa!

9 Ideas For A Painted Ceiling | ROWE SPURLING PAINT COMPANY

Skoro dotarłeś do tego fragmentu niniejszego wpisu, oznacza , że nie lubisz „ostatecznych” rozwiązań. Cieszy nas to ogromnie, bo i dla Ciebie znajdzie się fantastyczny pomysł na zaaranżowanie okna w łazience. Stylowo i praktycznie, a w dodatku niedrogo?  – zaprzyjaźnij się z drewnianymi żaluzjami – czyli shuttersami, które możesz w pełni dostosować do kolorystyki swojej łazienki, a także kontrolować stopień nasłonecznienia pomieszczenia dziki regulacji kąta nachylenia listewek.

 

Równie praktycznym i miłym dla oka rozwiązaniem są plisy montowane na dyskretnych prowadnicach, które możesz podciągnąć do góry lub opuszczać – w zależności od potrzeby. Plisy wykonywane są z tkanin o różnorodnej fakturze. Wybierać możesz spośród wielu kolorów i deseni – od płótna aż po plisy przypominające papier! Co do samej regulacji przejrzystości okna w danym momencie, to wystarczy jeden ruch nadgarstka…i gotowe!

Love the subway tiles with dark grout, black shutters, clawfoot bathtub and shiplap walls.

#5 Zielono mi!

Okna to przyjaciele roślin. Jeżeli doceniasz ich zielone towarzystwo i dysponujesz dostateczną ilością miejsca, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś w swojej łazience zaaranżował mały ogród rajski. W przypadku niedużych okien, zasłonięcie ich za pomocą rozłożystych liści nie powinna nastręczyć Ci  problemu.

 

Pamiętaj, że zieleń relaksuje, a łazienka to miejsce – gdzie możesz spędzić odrobinę  czasu nie zamartwiając się jego brakiem. Dobór odpowiednich roślin to kwestia, która zadecyduje o tym, czy Twój projekt się powiedzie. Postaw na gatunki, które lubią wilgoć i ciepło.  Atutem żywego parawanu z roślin w łazience jest wszechobecna para wodna wytwarzana w czasie kąpieli, która na pewno przyczyni się do harmonijnego wzrostu Twojej małej palmiarni 🙂

Lovely soft colors and details in your interiors. Latest Home Interior Trends.

inne z tej kategorii