Blog
Przedstawiamy przesuwne drzwi tarasowe SLIDE w nowym wydaniu
2023-12-14

Przedstawiamy przesuwne drzwi tarasowe SLIDE w nowym wydaniu

Przesuwne drzwi tarasowe SLIDE na profilach Salamander i okuciach Siegenia design – to nowa propozycja, która właśnie wzbogaciła ofertę produktową Abakus. Zobaczcie, co oferuje to rozwiązanie i dlaczego wybór drzwi tarasowych to dobra decyzja.

Przesuwne drzwi tarasowe to idealny sposób na otwarcie domu na ogród i taras. Duże przeszklenie, szerokie wyjście, niski próg, lekkość obsługi… A wszystko to przy bardzo korzystnych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej oraz szeregu zabezpieczeń antywłamaniowych. Trudno się więc dziwić, że rozwiązanie to cieszy się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów prywatnych i deweloperów.

Aby spełnić oczekiwania i potrzeby naszych Klientów postanowiliśmy poszerzyć ofertę Abakus o nowe rozwiązanie. Przesuwne drzwi tarasowe SLIDE, które dotychczas proponowaliśmy jedynie na profilach marki Rehau, teraz dostępne są w nowym wydaniu – na profilach Salamander i okuciach Sigenia design.

abakus, drzwi tarasowe przesuwne slide salamander ,przesuwne drzwi tarasowe, drzi tarasowe salamander, drzwi przesuwne slide, drzwi tarasowe slide, drzwi na balkon

Czym się charakteryzują nowe przesuwne drzwi tarasowe SLIDE?

Nowe drzwi SLIDE (podobnie jak ich starszy brat) skutecznie chronią dom przed ucieczką ciepła i oferują szereg rozwiązań przeciwwłamaniowych. A to nie wszystko. Wyróżniają się niesamowitą lekkością obsługi. Odpowiedni system jezdny gwarantuje płynną i cichą jazdę. Niski próg z kolei zapewnia bezproblemowe wyjście na taras bez niepotrzebnych barier i ryzyka potknięcia się. Przesuwanie skrzydeł jest lekkie i ciche – nawet dziecko z tym sobie poradzi. I to pomimo dużej konstrukcji i sporej wagi – drzwi SLIDE mogą mieć nawet 4 m szerokości i 2,6 m wysokości i ważyć do 200 kg.
Zaprojektowane na miarę współczesnego domu drzwi SLIDE – zarówno na profilach marki Rehau, jak i Salamander, pozwalają na nową kreację aranżacji wnętrza. Każdego wnętrza! Nie tylko salonu, ale również kuchni i sypialni. Sprawdzą się w dosłownie każdej strefie domu.

Zobacz też: Inflacja a ceny okien – co robimy, by ceny okien PVC nie rosły?

abakus, drzwi tarasowe przesuwne slide salamander ,przesuwne drzwi tarasowe, drzi tarasowe salamander, drzwi przesuwne slide, drzwi tarasowe slide, drzwi na balkon

Dlaczego warto rozważyć przesuwne drzwi tarasowe SLIDE?

Wspomniana wszechstronność to tylko jedna z wielu zalet tarasowych drzwi przesuwnych. Jakie inne zalety ma to rozwiązania? Oto kilka najważniejszych:

  • Drzwi przesuwne tarasowe PVC zazwyczaj posiadają duże powierzchnie szklane, co pozwala na naturalne doświetlenie pomieszczenia. Jednocześnie umożliwiają podziwianie otoczenia, szczególnie gdy prowadzą na taras, balkon lub ogród.
  • Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne – wygląda dobrze i z wewnątrz, i z zewnątrz budynku. Zwłaszcza gdy dom utrzymany jest w nowoczesnym i minimalistycznym stylu.
  • Przesuwne drzwi nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania, ponieważ przesuwają się względem siebie. To prawdziwa oszczędność miejsca. Jest to szczególnie korzystne w przypadku pomieszczeń, gdzie przestrzeń jest ograniczona.
  • Otwieranie i zamykanie przesuwnych drzwi jest łatwe i wygodne. Dzięki temu stworzyć można płynne przejście do domu i do ogrodu. Duże znaczenie ma tu wspomniany niski próg. Drzwi tarasowe umożliwiają ponadto swobodny przepływ powietrza. Jest to szczególnie korzystne podczas letnich, ciepłych dni. Możemy dzięki temu korzystać z naturalnej wentylacji pomieszczenia.
  • Plastikowe przesuwne drzwi tarasowe są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Zwłaszcza jeśli posiadają specjalne powłoki ochronne.
  • To jednak nie wszystko. Wysokiej jakości przesuwne drzwi tarasowe – takie jak nasz SLIDE czy drzwi HST, wyróżniają się korzystnymi właściwościami izolacyjnymi. Mowa tu o izolacyjności termicznej, co przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej pomieszczenia, a także akustycznej co podnosi komfort życia. Wbrew obiegowej opinii duże i bardzo duże okna i drzwi balkonowe i tarasowe mogą mieć lepsze parametry energooszczędności niż najmniejsze okna plastikowe.
  • Przesuwne drzwi tarasowe z PVC są dostępne w różnych kolorach, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników. Bez trudu można je też dopasować do pozostałej stolarki okiennej.

Zobacz też: Okna w okleinie drewnopodobnej – 5 modnych kolorów okien w 2022.

Fot. © Salamander Industrie-Produkte GmbH

inne z tej kategorii