• Blog

    >

  • Słońce w domu, czyli naświetla / doświetla w drzwiach zewnętrznych

Blog
Słońce w domu, czyli naświetla / doświetla w drzwiach zewnętrznych
2020-08-18

Słońce w domu, czyli naświetla / doświetla w drzwiach zewnętrznych

Naturalne światło w progu, cudownie powiększone wejście i doskonała izolacyjność cieplna. Sprawdźcie modne i niezwykle funkcjonalne drzwi zewnętrzne z naświetlami/ doświetlami.

 

Do niedawna wiatrołap (sień, przedsionek) były najciemniejszymi pomieszczeniami w domu. Teraz, gdy pakiety szybowe są w stanie zapewnić doskonałą izolacyjność cieplną, jesteśmy w stanie doświetlić te wnętrza naturalnym światłem poprzez drzwi wejściowe, które wpuszczają słońce. Dziś słów kilka o naświetlach / doświetlach w drzwiach zewnętrznych.

drzwi naświetla

Co to naświetla i doświetla w drzwiach zewnętrznych

Wyglądają jak duże przeszklenia połączone z drzwiami zewnętrznych. Naświetla/ doświetla są zwykle nieotwieralnymi i nieuchylnymi (choć Abakus oczywiście potrafi uczynić je uchylnymi – wystarczy się z nami skontaktować! 🙂 ) przegrodami przeszklonymi, które zastosowane przy drzwiach wejściowych są najbardziej ekonomicznym sposobem doświetlenia pomieszczenia i jednocześnie „przedłużenia” przestrzeni. Dzięki zastosowaniu naświeli bocznych z obu stron o wysokości drzwi i doświetli górnych nad drzwiami wejściowymi o szerokości tychże drzwi (w połączeniu z wymiarem doświetli bocznych) w wyjątkowy sposób poszerzymy wejście do domu, czyniąc ten element bardziej reprezentacyjnym i wyjątkowym.

drzwi wejściowe naświetla

Rodzaje naświetli / doświetli przy drzwiach i nad drzwiami zewnętrznymi

Abakus oferuje absolutnie każdy z możliwych rodzajów, wariantów i wymiarów drzwi zewnętrznych z doświetlem bocznym (z jednej lub z obu stron) i naświetlem górnym. Samo naświetle składa się z ramy i szklanego wypełnienia (rzecz mocno upraszczając). Biorąc pod uwagę standardowe wymiary drzwi, zwykle szerokość naświetla bocznego to 40 cm. Niemniej, wymiar doświetla / naświetla dostosujemy do życzenia Klienta. Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać 😉

Naświetla / doświetla drzwiowe możemy zrealizować zarówno w drzwiach zewnętrznych PCV, jak i drzwiach wejściowych aluminiowych. Mogą to być drzwi stalowe z naświetlem górnym albo drzwi zewnętrzne drewniane z doświetlem bocznym. Jeśli nie zdecydowaliście jeszcze, jaki rodzaj drzwi chcecie mieć u siebie w domu, przeczytajcie poradnik wady i zalety drzwi wejściowych aluminiowe i PCV.

Przykłady naświetla / doświetla w drzwiach zewnętrznych Abakus

Oczywiście, ze względu na swój panoramiczny charakter, drzwi tarasowe przesuwne Abakus sprzedajemy bez naświetli / doświetli. Same w sobie spektakularnie doświetlają dom 🙂 Natomiast drzwi zewnętrzne pełnią w domu przede wszystkim funkcję ochronną i antywłamaniową. Doświetleniem drogi do domu nigdy nie będą, ale w tej konfiguracji doświetlenie wiatrołapu będzie jak najbardziej wskazane 🙂

Przepiękne realizacje drzwi zewnętrznych z imponującymi doświetlani oraz naświetlami, z ukrytym pochwytem i podświetleniem LED wykonują kreatywni inżynierowie z ALUin. Zapraszamy do odwiedzania strony producenta stolarki aluminiowej i zakupu ultranowoczesnych produktów aluminiowych.

inne z tej kategorii