Abakus inicjuje przełom w produkcji

 
Firma Abakus Okna S. A jest obecna na polskim rynku stolarki okiennej już od dwóch dekad. W ciągu tego czasu nieraz udowodniła, że może poszczycić się innowacyjnością, doskonałą jakością wyrobów, a dzięki temu również zaufaniem rzeszy klientów.
 
Rok 2014 to wyjątkowy czas w historii naszej firmy. Zostaliśmy nagrodzeni godłem „JAKOŚĆ ROKU 2014" dla produktu Abakus bluEnergy – lecz nie spoczywamy na laurach. System produkcji Abakus od roku 2013 przechodzi gruntowne zmiany, których celem jest optymalizacja wydajności, ale przede wszystkim wyśrubowanie jakości produkowanej stolarki.
 
Od początku istnienia firmy do wytwarzania okien służą nam prototypowe maszyny, które niemiecka firma ROTOX produkuje w porozumieniu z naszymi technologami. Ostatnie dwa
lata były dla nas okresem wzmożonej współpracy, której owocem są maszyny najnowszej generacji. Użycie tak bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń zwiastuje przełom w produkcji okien z cienkim, estetycznym zgrzewem oraz miękką w narożach uszczelką zgrzewaną. W ostatnich dniach zakończył się ekscytujący okres testowania nowych
nabytków na naszej hali produkcyjnej.

Z dumą zapowiadamy, że asortyment firmy Abakus Okna S. A. poszerza się w nadchodzącym sezonie o najwyższej jakości produkty wykonane z chirurgiczną precyzją naszych nowych maszyn.

Okno wyposażone w uszczelki miękkie cechuje się podwyższoną dźwiękochłonnością, szczelnością oraz komfortem cichego użytkowania. Z kolei najcieńszy na rynku zgrzew stosowany w naszym systemie produkcyjnym to nie tylko wspaniały wygląd (także w przypadku okien białych), lecz również mniejsza awaryjność, brak nierówności i łatwiejsza konserwacja okien.

Tworząc nowy park maszynowy, staramy się udoskonalać nasz produkt oraz wspomagać inicjatywę ochrony środowiska. Dzięki wprowadzoniu innowacyjnego systemu optymalizacji produkcji emisja odpadów z cięcia profili spadła o 25%. Sądzimy, że nasza najnowsza inwestycja, to obietnica satysfakcji dla naszych klientów, oraz inspiracja dla pozostałych firm z naszej branży.