Certyfikat „Złoty Płatnik 2015” dla ABAKUS OKNA S.A.


       Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Spółka ABAKUS OKNA S.A. znalazła się w zacnym gronie laureatów i otrzymała CERTYFIKAT „Złoty Płatnik 2015” za wzorową terminowość dokonywanych płatności. W ramach Programu Analiz Należności firma EULER HERMES - światowy lider ubezpieczeń należności wyłania rzetelnych partnerów biznesowych, uzyskujących w danym roku najwyższy Wskaźnik Moralności Płatniczej. Proces weryfikacji w Plebiscycie prowadzony jest przez EULER HERMES od 2003 roku. Jest to największa baza danych o doświadczeniach płatniczych w Polsce. Stanowi ona wiarygodne informacje o rzeczywistej strukturze przeterminowanych należności, które raportowane są w cyklu miesięcznym przez uczestników Programu, do którego należą kluczowe firmy z wielu branż.
Czytaj więcej...

STOLARKA PRZECIWPOŻAROWA PPOŻ


          Stolarka przeciwpożarowa pełni kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. W dniach 13-17 czerwca 2016 r. nasze konstrukcje przeszły pozytywnie badania mechaniczne, dymoszczelne oraz przeciwpożarowe w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku. W ciągu najbliższych tygodni nasza oferta rozszerzy się o stolarkę aluminiową z certyfikatem PPOŻ.
Czytaj więcej...

JAKOŚĆ I WYDAJNOŚĆ - ZAKOŃCZENIE MODERNIZACJI LINII RAMOWEJ


          Z radością informujemy o zakończeniu kolejnego etapu modernizacji naszego parku maszynowego do produkcji okien. Nowo oddana linia w pełni zautomatyzowała produkcję ram okiennych. W jednym cyklu odbywa się zgrzewanie ram okiennych, montowanie słupków stałych, oczyszczanie naroży oraz mocowanie zawiasów. Inwestycja ta, poza zwiększeniem wydajności, stoi na straży jakości i powtarzalności naszych produktów.
Czytaj więcej...

TARGI NORYMBERGA - FORUM BRANŻOWE 04.2016

       Firma Abakus pokazała się w tym roku po raz pierwszy na targach Fensterbau Frontale. Producent postanowił wziąć w nich udział ze względu na prestiż imprezy, która odbija się głośnym echem nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Reprezentanci firmy postawili sobie kilka celów do zrealizowania podczas marcowej wystawy. Przede wszystkim zależało im na pozyskaniu nowych klientów – w głównej mierze przedstawicieli firm dystrybucyjnych. Abakus eksportuje już od wielu lat do krajów Europy Zachodniej, przede wszystkim do Niemiec, a także Belgii, Francji i krajów skandynawskich, lecz nie ustaje w poszerzaniu swojej sieci sprzedaży. Udział w targach pozwala także na zwiększenie rozpoznawalności marki wśród firm zagranicznych. Obecność na Fensterbau to informacja dla obecnych oraz potencjalnych klientów, że firma jest w świetnej kondycji, rozwija się nieustannie i dlatego warto utrzymywać z nią relacje handlowe. Czas targów pozwolił delegacji Abakusa spotkać się ze swoimi zagranicznymi partnerami handlowymi. Fensterbau to nie tylko miejsce wystawy, to także przyjazne okoliczności, które stwarzają doskonałą okazję do budowania relacji z kontrahentami. Firma, której siedziba znajduje się stosunkowo daleko od granicy niemieckiej (bo aż w Białymstoku), bardzo dobrze ją wykorzystał, zapraszając do swojego stoiska klientów i przedstawicieli branży. Przede wszystkim jednak miała okazję pokazać większej publiczności swoje najnowsze i najciekawsze produkty.
Czytaj więcej...

Spotkajmy się na Fensterbau Frontale!

Jedne z największych targów w Europie odbędą się w tym roku między 16 a 19 dniem Marca w niemieckiej Norymberdze. Międzynarodowa impreza branżowa, zrzeszająca producentów stolarki oraz firmy o pokrewnych profilach to doskonała okazja aby zaznaczyć swoja pozycję na rynku. Firma ABAKUS OKNA S.A. zakończyła rok 2015 wprowadzeniem całej linii nowych produktów opartej o luksusowy profil Salamander bluevolution 82 przeznaczony do produkcji okien pasywnych. Cel naszego udziału w targach Fensterbau Frontale ściśle wiąże się z promocją naszych przełomowych konstrukcji. Okna z nowoczesną opaską glifu oraz konstrukcje z smukłym ruchomym słupkiem to nasze wizytówki na tegorocznej edycji targów. W związku z umacnianiem się naszej pozycji na rynku niemieckim pragniemy pochwalić się tempem rozwoju marki ABAKUS przed naszymi zachodnimi kolegami. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w targach, odwiedzenia naszego stoiska i zachęcić do rozmowy. Szukajcie nas w hali 3A na stoisku nr 135!
Czytaj więcej...

Pozwól swoim oknom zarobić na ogrzewanie! Abakus Okna S.A. zadba o to, by w Twoim domu było cieplej...

    Decydując się na okna Abakus bluEnergy oraz Energy z nowym pakietem szybowym CLIMATOP XN pozwolisz swojemu domowi oszczędzać za Ciebie. Firma ABAKUS OKNA S.A. oferuje ten zupełne nowy produkt, każdemu, kto ceni sobie prawdziwy komfort w mini-cenie. Nowy pakiet szybowy, w który spółka wyposaża swoje okna energooszczędne oraz pasywne, to prawdziwy „As” w dziedzinie ekonomii! Dzięki temu, że szkło, z którego skonstruowany jest pakiet, jest znacznie jaśniejsze niż dotychczas, przez okna przedostaje się o 12% więcej energii słonecznej, która znacznie obniża koszt ogrzewania w czasie trwania chłodniejszych pór roku. Z kolei izolacja termiczna pozostaje na tym samym, wysokim poziomie Ug. Wniosek jest jeden -dodatkowa energia absorbowana przez okna zostaje uwięziona w budynku, do czego przyczynia się doskonała izolacyjność pakietu na poziomie Ug=0,5 W/m²K– 0,6 W/m²K. Oznacza to czysty zysk w postaci ciepła, za które nie trzeba płacić. Ilość światła w pomieszczeniach zwiększona o 7% sprawi, że rachunki za prąd spadną. Z oknami ABAKUS Twój dom wypełni się światłem i stanie się znacznie bardziej przyjazny środowisku.
Czytaj więcej...

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Początek Marca 2015 upłynął w naszej firmie pod hasłem „edukacja". Tym razem przypadła nam rola nauczyciela i zaszczyt goszczenia u siebie naszych zagranicznych partnerów biznesowych. Łotewskie firmy z którymi współpracujemy wysłały do nas liczną delegację, w której skład weszła zarówno kadra zarządzająca spółek, jak i pracownicy - także ci zajmujący się sprzedażą i montażem stolarki.
Czytaj więcej...

Wielka nowina dla klientów i współpracowników Abakus Okna S.A! Zostaliśmy nominowani do godła „JAKOŚĆ ROKU 2015”!

Czytaj więcej...

Abakus urodzinowo

Ostatnie dni to naprawdę wyjątkowy czas dla pracowników i kontrahentów firmy ABAKUS OKNA S.A. Firma obchodzi obecnie okrągłe 20-lecie istnienia, a kulminacją obchodów tego jubileuszu okazała się gala urodzinowa, która odbyła się 19.11.2014 w hotelu Żubrówka, w Białowieży.
Czytaj więcej...

Abakus inicjuje przełom w produkcji

Abakus – najnowocześniejsi w Polsce.

Firma Abakus Okna S. A jest obecna na polskim rynku stolarki okiennej już od dwóch dekad. W ciągu tego czasu nieraz udowodniła, że może poszczycić się innowacyjnością, doskonałą jakością wyrobów, a dzięki temu również zaufaniem rzeszy klientów.

Rok 2014 to wyjątkowy czas w historii naszej firmy. Zostaliśmy nagrodzeni godłem „JAKOŚĆ ROKU 2014" dla produktu Abakus bluEnergy – lecz nie spoczywamy na laurach. System produkcji Abakus od roku 2013 przechodzi gruntowne zmiany, których celem jest optymalizacja wydajności, ale przede wszystkim wyśrubowanie jakości produkowanej stolarki.
 
Od początku istnienia firmy do wytwarzania okien służą nam prototypowe maszyny, które niemiecka firma ROTOX produkuje w porozumieniu z naszymi technologami. Ostatnie dwa
lata były dla nas okresem wzmożonej współpracy, której owocem są maszyny najnowszej generacji. Użycie tak bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń zwiastuje przełom w produkcji okien z cienkim, estetycznym zgrzewem oraz miękką w narożach uszczelką zgrzewaną. W ostatnich dniach zakończył się ekscytujący okres testowania nowych
nabytków na naszej hali produkcyjnej.

Z dumą zapowiadamy, że asortyment firmy Abakus Okna S. A. poszerza się w nadchodzącym sezonie o najwyższej jakości produkty wykonane z chirurgiczną precyzją naszych nowych maszyn.

Okno wyposażone w uszczelki miękkie cechuje się podwyższoną dźwiękochłonnością, szczelnością oraz komfortem cichego użytkowania. Z kolei najcieńszy na rynku zgrzew stosowany w naszym systemie produkcyjnym to nie tylko wspaniały wygląd (także w przypadku okien białych), lecz również mniejsza awaryjność, brak nierówności i łatwiejsza konserwacja okien.

Tworząc nowy park maszynowy, staramy się udoskonalać nasz produkt oraz wspomagać inicjatywę ochrony środowiska. Dzięki wprowadzoniu innowacyjnego systemu optymalizacji produkcji emisja odpadów z cięcia profili spadła o 25%. Sądzimy, że nasza najnowsza inwestycja, to obietnica satysfakcji dla naszych klientów, oraz inspiracja dla pozostałych firm z naszej branży.

Jakośc Roku 2014 - bluEnergy

Mamy zaszczyt poinformować, że zostaliśmy odznaczeni godłem JAKOŚĆ ROKU 2014 w kategorii PRODUKT ROKU.  Bohaterami walki o laur tego prestiżowego rankingu stały się nasze pasywne okna z linii bluEnergy.

Konkurs "JAKOŚĆ ROKU" organizowany jest corocznie przez Fundację Qualitas - Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych z siedzibą w Katowicach i ma na celu promocję jakości oraz wysokich standardów w działalności gospodarczej na polskim rynku. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego osiągnięcia - znaleźliśmy się bowiem w wąskim gronie przedsiębiorstw, które cieszą się zaufaniem klientów, a także trwałą i owocną współpracą z naszymi kontrahentami. O wysokiej randze programu JAKOŚĆ ROKU świadczy wąskie i nieprzypadkowe  grono laureatów konkursu. W tym roku, patronat honorowy nad konkursem objęła prestiżowa organizacja European Organization for Quality z siedzibą w Brukseli.

Nasz sukces umożliwiło wprowadzenie nowego, unikalnego systemu zarządzania jakością produkcji - IRMC Production. Uważamy, że wytwarzanie  okien w asyście najnowocześniejszego parku maszynowego w Europie zwiastuje nadejście przełomu na rynku stolarki. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni, zapewniamy jednocześnie, że naszą ambicją jest dalsze doskonalenie technologii produkcji w fabryce ABAKUS OKNA S.A.

Prawo ochronne na znak towarowy

Od dnia 26.03.2012r. Urząd patentowy Rzeczypospolitej Polskiej nadał prawo ochronne na nasz znak towarowy.

Abakus logo

XXVI wyścig jachtów Atlantic Rally for Cruisers

XXVI wyścig jachtów turystycznych Atlantic Rally for Cruisers, organizowany przez World Cruising Club zakończony! W tym największym na świecie transatlantyckim wydarzeniu żeglarskim nie zabrakło polskiego akcentu. Spośród kilkuset startujących załóg wystąpiła ekipa z Prezesem Brügmann S.A. oraz Prezesem Abakus-Okna S.A. na pokładzie. Polska ekipa z branży stolarki okienno-drzwiowej z PCW w czołówce największych transatlantyckich regat na świecie! Nasza ekipa branżowa zajęła II miejsce w klasie Open! Oprócz załogantów, próbę oceaniczną zaliczyło również zabrane przez nas okno wyprodukowane w systemie ABAKUS ENERGY, które wykazało się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i silne promienie słoneczne.

Sympozjum Innowacje branży budowlanej - Mielec 2011

Nowy rok zaczął się dla Fabryki Okien Abakus bardzo dynamicznie. Już 14.01.2011 roku wzięła udział w sympozjum budowlanym w Mielcu. Na owym sympozjum omówione zostały nowe rozwiązania w stolarce okiennej, których motorem napędowym są zarówno trendy rynkowe oraz regulacje prawne. Wszystkie te czynniki idą w kierunku idealnie ciepłych okien! Abakus w 100 procentach wraz ze swym dostawcą profili wspiera termiczna rewolucję okienną.

baza plikow 78  

 Zapraszamy do galerii zdjęć:

Abakus Energy Konferencja szkoleniowa - Włocławek 2011

baza plikow 79 

W dniu 6 maja 2011 roku, we Włocławku, zorganizowaliśmy konferencję szkoleniową. W spotkaniu wzięło udział około 100 osób z terenów Polski Północnej, Północno - Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Spotkanie zainicjowano zwiedzaniem zakładu produkcyjnego Brügmann S.A. w którym zaprezentowano cały proces powstawania profili okienno-drzwiowych, począwszy od produkcji mieszanki, po produkt finalny. Obchód cieszył się powodzeniem i spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony nowo przybyłych osób.
 
 baza plikow 238  baza plikow 239
Zwiedzanie Brügmann S.A. spotkało się z dużym zainteresowaniem 
 
Po zwiedzaniu, które wywołało wiele dyskusji i pozwoliło przybliżyć proces produkcyjny profili, rozpoczęła się konferencja szkoleniowa, obejmująca nie tylko prezentację specjalisty ds. szkoleń Glaspol - p. Jacka Antczaka (Saint-Gobain Glass Solutions), ale również wystąpienie dyrektora technicznego Brügmann - Pawła Chrósniaka. Obaj panowie przedstawili bieżącą ofertę, z naciskiem na produkt Abakus Energy oraz nowości rynkowe. I tak po stronie Saint-Gobain nie zabrakło takich hitów produktowych, jak: szyby Cool-Litextreme 60/28, Climatop Lux, Stadip Color, Stadip Protect, czy wyróżniające się na rynku światowych tzw. inteligentne szkło Quantum Glass, czy Priva-Lite.
 
baza plikow 242   baza plikow 243 baza plikow 244 
Dyr.Generalny Brügmann - 
Jacek Szczepan otworzył 

konferencję
 Z ramienia firmy Glaspol 
wystapił Jacek Antczak
Najnowsze propozycje 
Brügmann zaprezentował
Dyr.Techniczny Paweł
Chróśniak
 
 
 
 
Wiodącą tematyką były najnowsze rozwiązania z zastosowaniem profili Brügmann Termorevolution, idealnie współgrające z obecnymi tendencjami rynkowymi, wymogami i trendami.
 
baza plikow 240  baza plikow 241
W spotkaniu wzięło udział około 100 uczestników 
 
Całe spotkanie uwieńczone zostało uroczystą kolacją w Hotelu Aleksander we Włocławku a także wieloma dyskusjami, rozmowami i interesującymi wymianami doświadczeń.
 
baza plikow 245 
 
Konferencja ta pokazała, jak ważną rolę pełnią tego typu imprezy: nie tylko w sensie informacyjnym, technicznym, czy reklamowym. Ukazała również potrzebę zapoznawania dealerów producentów okien z systemodawcami, firmami współtworzącymi produkt finalny. 
My ze swojej strony mamy nadzieję, że spotkanie w dniu 6 maja 2011 roku, nasi goście uznali za udane, warte uwagi i wzbogacające ich dotychczasową wiedzę.