Blog

Mamy dobrą wiadomość. Supermodne kolory Rehau: tajemnicza głęboka czerń 𝗠𝗶𝗱𝗻𝗶𝗴𝗵𝘁 𝗕𝗹𝗮𝗰𝗸, a także zachwycający trójwymiarową strukturą, inspirowany naturalnym drewnem 𝗧𝘂𝗿𝗻𝗲𝗿 𝗢𝗮𝗸 𝗠𝗮𝗹𝘁 teraz w ofercie Abakus dostępne są 𝘄 𝗰𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗸𝗹𝗲𝗶𝗻 𝘀𝘁𝗮𝗻𝗱𝗮𝗿𝗱𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵! Sprawdź ich nową atrakcyjną cenę.

Wybierając stolarkę okienną sprawdzamy w pierwszej kolejności jej parametry techniczne. Ważny jest przede wszystkim poziom izolacyjności termicznej okien i to, jak skutecznie chronią przed chłodem, a więc jaki jest ich współczynnik przenikania ciepła Uw (przypominamy, że im niższy tym lepiej). Warto sprawdzić również rodzaj profili, szczelność, wytrzymałość na deszcz i wiatr, rodzaj i właściwości okuć, a także izolacyjność akustyczną – czyli w jakim stopniu przepuszczać będą hałasy z otoczenia domu.

To tylko jedna strona medalu. Równie ważne są aspekty wizualne – czyli design okien. Tu znaczenie ma kształt profili, jakość i estetyka wykonania zgrzewów i montażu okuć, a także – a może przede wszystkim – kolor i wzór. To te dwa aspekty decydują o pierwszym wrażeniu. To one pozwalają harmonijnie dopasować stolarkę – okna i drzwi do elewacji i otoczenia domu.

Pytanie – jaki kolor wybrać? Wybór oklein i kolorów stolarki z tworzywa jest bardzo duży. Obejmuje kilkadziesiąt odcieni jednobarwnych, a także wzorów inspirowanych metalem, drewnem, a nawet betonem (koniecznie sprawdźcie naszą bluENERGY GRETA). Okleiny są dostępne w ramach kilku grup cenowych – standard, półstandard i opcja.

Teraz, aż do odwołania dwa odcienie z kolekcji półstandard – Midnight Black i Turner Oak Malt Rehau, w ofercie Abakus dostępne będą w niższej cenie oklein standardowych.

turner oak malt, rehau, kaleido woodec, woodec, okleina okien, kolory okien, kolory dębowe okien

Turner Oak z kolekcji Woodec

Turner Oak Malt (2031L) to jeden z najpopularniejszych kolorów okien inspirowanych drewnem. Urzeka przede wszystkim kolorystyką – ciepły miodowo-karmelowy odcień podkreśla niesamowitą, strukturę 3D, którą można nie tylko zobaczyć, ale i poczuć pod palcami. Matowe wykończenie tylko wzmacnia efekt i nadaje Turner Oak jeszcze bardziej autentycznego i eleganckiego charakteru.

Pochodzący z kolekcji WOODEC wzór Turner Oak to propozycja dla tych wszystkich, którzy doceniają piękno naturalnych materiałów – w tym przypadku dębu, a jednocześnie nie chcą rezygnować z walorów funkcjonalnych okien z tworzywa. Decydując się na ten wzór, otrzymujemy i to, i to: piękny design i praktyczną, ciepłą stolarkę.

Zobacz też: 5 najpopularniejszych oklein drewnopodobnych

midnight black, rehau, kaleido, woodec, okleina okien, kolory okien, czarne okna

Midnight Black

Pochodząca z kolekcji KALEIDO Rehau okleina Midnight Black (1980L) to trudna do przeoczenia, głęboka czerń. Okna ubrane w ten kolor stanowią perfekcyjne uzupełnienie nowoczesnych brył – tych minimalistycznych, ale również industrialnych i loftowych. Matowe wykończenie okleiny sprawia, że jest ona bardzo elegancka i szykowna. Efekt ten potęguje struktura powierzchnie – nie idealnie gładka, ale przypominająca perfekcyjnie wygładzony piasek, delikatnie chropowata i przyjemna w dotyku.

Zobacz też: Czarne okna – sprawdź ich wady i zalety

inne z tej kategorii