Blog

10 Najpiękniejszych Niebieskich Kuchni W Odcieniu 'Stardew’

Stardew – „gwiezdna rosa” – to miano najbardziej pożądanego koloru tego lata z kolekcji prestiżowej…

Stardew – „gwiezdna rosa” – to miano najbardziej pożądanego koloru tego lata z kolekcji prestiżowej amerykańskiej firmy Sherwin Williams. Za tą wdzięczną, wręcz poetycką nazwą kryje się kojąca i niezwykle przyjemna dla oka barwa, która już zdołała zawojować Internet i będzie utrzymywać się na topie przez najbliższy rok (albo i dłużej). Zgaszony niebieski odcień, w którym delikatnie wybrzmiewa szarość i zieleń, pojawia się powoli w projektach najznamienitszych designerów. Zobaczcie 10 absolutnie wyjątkowych kuchni i przekonajcie się o tym, co Gwiezdna Rosa jest w stanie zdziałać w wystroju wnętrz.

1. Dom Julianne Hough – Los Angeles

Kolor Stardew pokrywa meble kuchenne i wspaniale wpasowuje się w całościowy wystrój zawierający elementy stylów Cali-Cool, Skandynawskiego i Modern Farmhouse. Dzięki przeszkleniom eksponującym szykowne białe kafelki wykończone czarną fugą, pozbawione „pleców” wiszące szafki wydają się łagodnie unosić na ścianie. Prosty pomysł, fantastyczny efekt!

niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, wyspa kuchenna, hoker
dom Julianne Hough

2. Kuchnia Modern Deco, projekt Emily Henderson

Odważne rozwiązania dekoratorskie nie zawsze popłacają, jednak tu widzimy, że czasem warto zaryzykować. Połączenie mebli w kolorze Stardew z mocno ozdobnymi kafelkami w orientalnym klimacie wygląda zarówno atrakcyjne jak i zapraszająco. Złote baterie i uchwyty dopełniają całości – niebieski, biały i złoty to jedno z najlepszych połączeń kolorystycznych, które sprawdzi się nie tylko w kuchni.

3. Nina Dobrev i jej wnętrze w stylu Modern California

Jak Stardew komponuje się z jasnym i przestronnym stylem Modern California? Ta nieprzeciętna kuchnia może posłużyć za odpowiedź 😉 Lekko przyciemnione, miedziane akcesoria i dodatki oraz ściana tablicowa równoważą biel płytek, delikatny kolor mebli oraz światło wpadające przez okno kuchenne. Gwiezdna Rosa może osiąść również na waszej ramie okiennej – efekt WOW gwarantowany!

niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, bateria vintage, okno abakus, okno pasywne
MyDomaine

 4. Stardew według Addison’s Wonderland

Trochę Cali-Cool, trochę Glamour i dużo Stardew – to wnętrze naprawdę przypomina Krainę Czarów! Wyspa kuchenna wyznacza punk graniczny między dwoma stylami. Wystrój spięty jest sprytnie zaaplikowanymi akcentami czarnego koloru. Genialne! Przeczytaj również o zaletach otwartej kuchni na salon. Aż dziwi, że tak wiele osób się jeszcze na nią nie zdecydowało!

paleta kolorów do kuchni, kolory do kuchni, niebieska kuchnia, niebieskie fronty, wzornik kolorów

5. Kuchnia Studia McGee

Ta klasyczna kuchnia z dużą dozą minimalizmu uzupełniona jest wyspą w stylu modern, geometrycznymi kształtami i prostym, nowoczesnym oświetleniem. Miękka paleta kolorów z przewagą Stardew, orientalny dywan oraz drewniana podłoga w naturalnym odcieniu dodają ciepła oszczędnym formom. Jak jeszcze bardziej można byłoby ocieplić to wnętrze? Sprawdźcie 5 aranżacji kuchni w butelkowej zieleni.

niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, podłoga drewniana, piekarnik wolnostojący, lampa vintage, wyspa kuchenna, lampa kuchenna, hoker drewniany
Projekt wnętrza Studio Mc Gee
niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, podłoga drewniana, piekarnik wolnostojący, lampa vintage, hoker drewniany, lampa kuchenna, okno abakus
Projekt wnętrza Studio Mc Gee

6. Projekt JacksonBuilt Custom Homes

Jasna i przestronna, a jednocześnie ciepła i przytulna – ta kuchnia osiągnęła wszystko. Elementy Farmhouse, takie jak lampy czy podłoga z widocznymi sękami, łączą się z klasycznymi frontami mebli kuchennych. Stardew na tylnej ścianie dopełnia wyśmienitej całości.

niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, podłoga drewniana, piekarnik wolnostojący, lampa vintage
Pinterest

7. Niebanalne wnętrze James’a Davie’go

Ponownie możemy przekonać się, że do odważnych świat należy. Kolor Stardew pokrywa tu nie tylko meble kuchenne, ale również belki biegnące przez rowkowany sufit. Ten śmiały lecz doskonale wyważony wystrój nie boi się ozdobnych kafelków, futurystycznych i geometrycznych kształtów, ani zdecydowanych akcentów czarnego. Zwróćcie uwagę na oświetlenie i okap – imponujące!

niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, lampa kasetowa, kuchnia stardew, kafelki kuchenne
Home Stories A to Z

8. Kuchnia w stylu Farmhouse z wykorzystaniem Stardew

Prawdziwa idylla! Kuchnia Modern Farmhouse z ikonicznymi dodatkami oddającymi ideę stylu, takimi jak ławeczka, zdobiony kran, retro naczynia i fronty z rustykalnym motywem. Panele ścienne w kolorze Stardew łączą się z ciemnym drewnem półek na zasadzie kontrastu. Przeurocze połączenie.

niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, podłoga drewniana, piekarnik wolnostojący, lampa vintage, kuchnia farmhouse, kuchnia w stylu wiejskim, meble drewniane w stylu skandynawskim, okno abakus

9. Kuchnia Skandynawska

Czysto minimalistyczne wnętrze dopełnione intrygującymi akcesoriami – to musi być Skandynawski design. Białe kafelki z czarną fugą, naturalna, drewniana podłoga, proste oświetlenie typu „light bulb” i nieskomplikowane fronty mebli kuchennych w kolorze Stardew stanowią doskonałe tło dla obrazów, plakatów oraz mnóstwa świeżej zieleni. Wszystko w myśl starej Skandynawskiej zasady, iż mnie znaczy więcej.

kuchnia skandynawska, niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni
greenkitchenstories.com

10. Kuchnia Wiktoriańska

Stardew jest tak uniwersalny, że może wpasować się praktycznie w każdy wystrój, włączając w to Wiktoriański. Szafki na nóżkach, zdobienia oraz gładkie wykończenia w połączeniu z Gwiezdną Rosą sprawią, że poczujecie się jak w wytwornej angielskiej posiadłości. Wobec takiej elegancji nie można pozostać obojętnym.

niebieska kuchnia, niebieskie fronty, kolor kuchni, podłoga drewniana, piekarnik wolnostojący, lampa vintage
Pinterest

inne z tej kategorii