Blog

Panoramiczne drzwi balkonowe tarasowe przesuwne – z progiem czy bez
2020-09-15

Jakie wybrać drzwi balkonowe przesuwne na taras? Czy lepsze są drzwi tarasowe HST bez progu (z niskim progiem), czy dużo tańsze drzwi przesuwne z progiem PSK?

Panoramiczne drzwi balkonowe tarasowe przesuwne to piękne wyjście na balkon, taras i do ogrodu. Zapewniają cudowny nieograniczony widok. Pozwalają w pełni otworzyć się na cuda natury. Drzwi tarasowe przesuwne mogą stanowić funkcjonalne przedłużenie domu, o ile wybierzemy odpowiedni ich typ. Kto powinien wybrać drzwi tarasowe HST? Komu posłużą drzwi przesuwne PSK? Czy drzwi bez progu są lepsze od drzwi tarasowych przesuwnych z progiem?

drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi balkonowe tarasowe przesuwne – rodzaje

Abakus oferuje dwa rodzaje drzwi balkonowych tarasowych przesuwnych. Są to drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne HST i drzwi uchylno-przesuwne PSK. Pierwsze zachwycają łatwością obsługi i wielkością szklenia. Drzwi tarasowe przesuwne HST mają tak niski próg, że użytkownicy nazywają je wyjściem na taras bez progu. Z kolei drzwi tarasowe przesuwne PSK są to drzwi z progiem. Posiadają intuicyjny system otwierania i zamykania. Imponują efektywnym systemem wentylacji. Przekonują niższą ceną.

drzwi balkonowe

Panoramiczne drzwi tarasowe przesuwne HST a PSK – jakie drzwi przesuwne wybrać na taras?

Jest tyle opinii o drzwiach przesuwnych na taras, co użytkowników. Rodzinom polecamy drzwi tarasowe HST. Ze względu na niski próg, są to drzwi bezpieczne dla dzieci. Wybiegając na balkon czy taras, nie potkną się o wystający próg. Dzieciom zaoszczędzimy dodatkowych siniaków, a sobie trudnych emocji. Z uwagi na niski próg, drzwi tarasowe przesuwne HST polecamy również osobom starszym i niepełnosprawnym.

drzwi tarasowe bez progu

Podejmując decyzję, jakie powinniśmy zamontować drzwi tarasowe przesuwne szklane, musimy wziąć pod uwagę ich wymiary – standardowe oraz nietypowe. Jedni wolą mniejsze szklenia, większe zacienienie domu i intymność. Drudzy preferują panoramiczne drzwi rozpięte nawet na szerokość nawet 3 metrów. Do tego zauważalnie więcej światła naturalnego i nowoczesne rozwiązania dla domu. W takim przypadku pierwsi wybiorą drzwi tarasowe PSK, a drudzy HST.

Ostatecznie o tym, które drzwi przesuwne na taras wybierzemy, zdecyduje to, ile one kosztują 🙂 Cena drzwi tarasowych przesuwnych HST bez progu czy też z niskim progiem jest wyższa niż drzwi balkonowych PSK. Bardziej zaawansowany system HST wymaga wykorzystania nieco skomplikowanych technologii. To w dużej mierze determinuje ich koszt.

drzwi tarasowe z progiem

Drzwi balkonowe tarasowe przesuwne – z progiem czy bez?

Drzwi przesuwne – czy to na tarasie, czy na balkon w bloku – to kolejne drzwi, którymi wchodzimy i wychodzimy. O ile drzwi wejściowe zewnętrzne przekraczamy po przybyciu do domu, o tyle drzwi tarasowe przestępujemy częściej. Wychodząc do ogrodu, organizując grilla, wypuszczając dzieci na plac zabaw. Powodów jest mnóstwo. Nimi powinna być właśnie podyktowana decyzja, czy wybrać drzwi balkonowe tarasowe przesuwne z progiem czy bez. Każda rodzina ma inne potrzeby, zasób portfela i oczekiwania.

drzwi przesuwne na taras, drzwi tarasowe, okna, drzwi, okna PSK, drzwi balkonowe tarasowe

Porównaj drzwi HST, PSK i Synego SLIDE i wybierz najlepszą opcję do swojego domu.

inne z tej kategorii