• Blog

    >

  • Okno na straży Twojego domu? Poznaj 5 sekretów, które uchronią Cię przed włamaniem!

Blog

Okno na straży Twojego domu?  Poznaj 5 sekretów, które uchronią Cię przed włamaniem!
2018-10-25

Okno pełni w domu pewną ilość niezwykle ważnych funkcji. Zapewnia świeże powietrze, zatrzymuje w pomieszczeniach…

Okno pełni w domu pewną ilość niezwykle ważnych funkcji. Zapewnia świeże powietrze, zatrzymuje w pomieszczeniach ciepło, przepuszcza odpowiednią ilość światła słonecznego, pełni rolę ozdoby elewacji oraz wnętrz. W dzisiejszym poście skupimy się jednak na oknach widzianych przez pryzmat bezpieczeństwa – jako niemych strażnikach naszego spokoju, dobytku i wszystkiego innego, co chcielibyśmy chronić w zaciszu własnych domów:). Poniżej znajdziecie 5 najważniejszych cech bezpiecznego okna.

bezpieczne okno, klamka z kluczykiem, okno pvc

#1. wzmocnienia stalowe wewnątrz ramy

Lubicie oglądać w telewizji zmagania siłaczy, którzy są w stanie podnieść ciężarówkę? -My także! Wiedzcie jednak, że typowy złodziej nie używa do włamania siły mięśni, lecz pewnego wielofunkcyjnego narzędzia, które wielu z nas kojarzy pod nazwą „łom”. Ten wygięty pręt ze stali, umiejętnie wprowadzony pomiędzy elementy okucia okiennego jest w stanie wytworzyć dźwignię, która otwiera jego użytkownikowi drogę do cudzego dobytku. Pierwszym sposobem, by temu zaradzić jest zaopatrzenie się w okna ze stalowym wzmocnieniem wewnątrz ramy, które samo w sobie stanowi zabezpieczenie ze względu na swoją odporność na wyginanie. Ważne, aby wzmocnienie było grube (przynajmniej 2mm w przekroju), a także ocynkowane, czyli odporne na korozję. Sztywne, wzmocnione skrzydło trudniej jest wyważyć, zwłaszcza jeżeli posiada ono…

#2. zaczepy antywłamaniowe!

Te coraz częściej używane przez producentów stolarki niewielkie elementy okuciowe, zamontowane wzdłuż skrzydeł okiennych skutecznie zapobiegają ich wyważaniu. Dzięki nim włamywacz uzbrojony w łom może co najwyżej wzruszyć ramionami, kiedy przyjdzie mu się z nimi zmierzyć. Aby zaczepy antywłamaniowe należycie spełniały swoją rolę, muszą być umocowane do wysokiej jakości wzmocnienia stalowego, o którym mowa w #1. To zgrana para, która pokaże rabusiom, gdzie ich miejsce!

zaczepy antywłamaniowe, zaczep antywyważeniowy, okno abakus

#3. klamka z kluczykiem

Niestety – pomimo że niektóre zawody zanikają i coraz trudniej jest w okolicy znaleźć dobrego bednarza, to włamywacze niestety nadal szlifują swój fach. Posuwają się do rozkręcania mechanizmów otwierających okna i drzwi za pomocą wiertarki, co niweczy zabezpieczenia z #1 i #2.

klamka z kluczykiem, zabezpieczenie przed kradzieżą

Kiedy mieszkasz na parterze, czy poza miastem i boisz się niechcianych gości – zafunduj sobie klamki z kluczykiem – jak na razie jedyny skuteczny i sprawdzony sposób na walkę z natrętami wyposażonymi w wiertarki. Koszt takiego zabiegu jest symboliczny w stosunku do tego, co możesz stracić podczas „odwiedzin” pod swoją nieobecność.

#4. szkło antywłamaniowe

Ochroni Cię, kiedy będziesz miał do czynienia z jegomościem uzbrojonym nawet w kilkukilowy młot lub siekierę. Pamiętaj, że wzmocniona szyba, to zawsze lepsze rozwiązanie niż roleta antywłamaniowa. Kiedy jest ona opuszczona- daje złodziejowi jasny sygnał, że nikogo nie ma w domu i wręcz zaprasza do włamania. Szyba to rozwiązanie dyskretne, a w połączeniu z innymi metodami – niezwykle skuteczne! Zastosowanie antywłamaniowego pakietu szyb jest porównywalne z zabezpieczeniem okien kratami o średnicy pręta na poziomie aż 10 mm!

krata w oknie, zabezpieczenie, szyba antywłamaniowa

#5. elektroniczny zamek na odcisk palca

Obawiasz się, że Ty lub któryś z Twoich domowników zgubi klucze i przekaże nieuprawnionym osobom wstęp do swoich czterech kątów, jak na tacy? – Tu także istnieje doskonałe rozwiązanie! Odciski palców są niepowtarzalne, dlatego doradzamy abyś przyjrzał się elektronicznemu zamkowi reagującemu na dotyk opuszka.

zamek na odcisk palca, wejście na czytnik linii papilarnych, krata w oknie, zabezpieczenie, szyba antywłamaniowa, bezpieczne szyby

Możesz zaprogramować zamek na odpowiadającą Ci ilość osób. Gwarantujemy, że miejsca w pamięci systemu wystarczy dla Twojej rodziny, a jeżeli zechcesz – także przyjaciół. Jest to wspaniała opcja nie tylko dla zapominalskich, lecz również dla osób, które mają pełne ręce roboty… Jeżeli zajęte ręce nie pozwalają Ci dobyć klucza, użyj poręcznego pilota, który ułatwi Ci wypełnianie codziennych obowiązków.

zamek dotykowy, elektroniczny zamek na odcisk palca, drzwi na pilot

Warto wspomnieć na koniec, że żadna metoda ochrony omówiona powyżej nie odniesie skutku bez fachowego montażu okien z zastosowaniem odpowiednich materiałów i znajomością zapotrzebowań klienta. Pamiętajcie więc, aby zamawiać okna tylko u profesjonalistów. Powodzenia! 🙂

inne z tej kategorii