Blog

Czy duże okna i drzwi przesuwne w kuchni mają rację bytu? Jak najbardziej! Nie tylko fenomenalnie wyglądają, ale i są mega funkcjonalne. Drzwi przesuwne w kuchni np. SYNEGO SLIDE sprawiają, że przestrzeń ta staje się prawdziwym sercem i wizytówką domu. Z kolei okna przesuwne w kuchni pozwalają na lepsze zaaranżowanie ściany nad blatem kuchennym i zlewem. Zobaczcie jakie możliwości dają okna i drzwi przesuwne w kuchni.

drzwi przesuwne, tarasowe drzwi przesuwne, drzwi przesuwne w kuchni, tarasowe drzwi przesuwne w kuchni, przesuwne drzwi tarasowe, SYNEGO SLIDE, przesuwne drzwi tarasowe w kuchni

Duże drzwi tarasowe np. odstawno-przesuwne SYNEGO SLIDE to nieodłączny element współczesnego budownictwa. Pozwalają lepiej doświetlić wnętrza wpuszczając dużo naturalnego światła. Bardzo niski próg umożliwia płynne połączenie wnętrza domu z ogrodem lub tarasem. Optycznie i faktycznie powiększa przestrzeń i wyglądają fenomenalnie. Ale to nie wszystko. Duże drzwi tarasowe typu SYNEGO SLIDE stanowią też skuteczną ochronę przed ucieczką ciepła. Chronią przed wiatrem i deszczem, a także niepożądanymi hałasami z sąsiedztwa. Poza tym, dzięki odpowiednim okuciom – znacząco utrudniają włamanie, pozwalając nam spać spokojnie. A do tego zapewniają łatwość i komfort obsługi – nawet dziecko potrafi otworzyć duże skrzydło. A może ono ważyć nawet 200 kg!

Ale… zazwyczaj duże drzwi przesuwne montuje się wyłącznie w salonie i w przestrzeni dziennej. W kuchni pojawiają się znacznie rzadziej. W zasadzie – bardzo, bardzo rzadko. A szkoda, bo to rozwiązanie ze wszech miar korzystne. I to właśnie w kontekście wnętrz kuchennych. To tu systemy przesuwne sprawdzają się wyjątkowo dobrze.

Zobacz też: Zielona kuchnia –  5 aranżacji kuchni w butelkowej zieleni.

drzwi przesuwne, tarasowe drzwi przesuwne, drzwi przesuwne w kuchni, tarasowe drzwi przesuwne w kuchni, przesuwne drzwi tarasowe, SYNEGO SLIDE, przesuwne drzwi tarasowe w kuchni

Drzwi przesuwne w kuchni – dlaczego to dobry pomysł?

Dlaczego duże drzwi przesuwne warto zamontować właśnie w kuchni? Powodów jest kilka. Nawet jeśli nasza kuchnia jest otwarta na salon i tworzy z nią jedną, dużą przestrzeń, często to w niej spędzamy więcej czasu. Niemożliwe? A jednak. Jak pokazuje praktyka, nawet podczas imprez i spotkań z przyjaciółmi to w kuchni spędzamy więcej czasu. A jeśli doliczymy do tego cenne minuty jakie spędzamy na przygotowaniu posiłków i sprzątaniu po nich – różnica jest jeszcze większa. Jeśli więc mamy się cieszyć w pięknego widoku naszego ogrodu, czemu by nie właśnie w kuchni? Przecież rzadko kiedy mamy czas rano choćby zajrzeć do salonu, a co dopiero wypić w nim spokojnie kawę.

Drugą kwestią, którą warto rozważyć są względy funkcjonalne. Duże drzwi przesuwne ułatwią wietrzenie kuchni jeśli zdarzy nam się coś popsuć albo przypalić. Pozwolą też jeszcze bardziej rozkoszować się kulinarnymi eksperymentami.

Bezpośrednie wejście z ogrodu wprost do kuchni docenią też rodzice, których dzieci bawią się w ogrodzie. Dzięki nim bez trudu mogą pilnować pociech. Bez konieczności wychodzenia do salonu. Dzieci z kolei nie będą musiały przemierzać całego domu, w poszukiwaniu mamy lub taty.

drzwi przesuwne, tarasowe drzwi przesuwne, drzwi przesuwne w kuchni, tarasowe drzwi przesuwne w kuchni, SYNEGO SLIDE, przesuwne drzwi tarasowe, przesuwne drzwi tarasowe w kuchni

Tarasowe drzwi przesuwne w kuchni – zobacz jak wyglądają?

Jeszcze innym walorem, o których nie sposób zapomnieć jest ten estetyczny. Duże przeszklenia we wnętrzu kuchennym wyglądają świetnie! Nie ważne, czy drzwi przesuwne znajdują się w części jadalnej, niedaleko wyspy, czy tuż obok blatu roboczego. W każdym układzie się sprawdzają.

Zobaczcie sami: Drzwi odstawno-przesuwne Synego Slide

drzwi przesuwne, tarasowe drzwi przesuwne, drzwi przesuwne w kuchni, SYNEGO SLIDE, tarasowe drzwi przesuwne w kuchni, przesuwne drzwi tarasowe, przesuwne drzwi tarasowe w kuchni

Okna przesuwne w kuchni – kiedy najbardziej się sprawdzą?

Równie funkcjonalnym, polecanym do kuchni rozwiązaniem są okna przesuwne. I tu warto wykorzystać systemy przesuwne z linii SYNEGO SLIDE. Jakie przewagi mają nad oknami otwieranymi tradycyjnie? Przede wszystkim pozwalają oszczędzić naprawdę dużo miejsca. Otwierając takie okno nie musimy przesuwać wszystkich rzeczy znajdujących się na parapecie albo blacie. A przecież w kuchni takich rzeczy na ogół jest mnóstwo. Wystarczy wymienić zioła, przyprawy, stelaże z nożami i kubkami, albo elementy dekoracyjne. W przypadku okien otwieranych tradycyjnie – czyli rozwiernych, wszystkie te rzeczy trzeba odstawić. A co gorsza – potem ustawić na swoim miejscu.

okna przesuwne, SYNEGO SLIDE, okna przesuwne w kuchni, okna przesuwne w jadalni, stolarka przesuwna

Okna przesuwne w szczególnie sprawdzają się też nad zlewem. I to niezależnie od rodzaju zastosowanej baterii. Jeśli mamy baterię stosunkowo wysoką (a takie są przecież modele dedykowane kuchni), okno tradycyjne w ogóle nie wchodzi w grę. Przez baterię zwyczajnie go nie otworzymy. Systemy przesuwne moga wiec być jedyną opcją.

Zobacz też: Zlew pod oknem – dlaczego to dobry pomysł?

inne z tej kategorii