Blog

Okna antracytowe – najmodniejsze okna 2020
2020-09-03

Moda na okna antracytowe trwa w najlepsze. Czym wyróżnia się okno antracyt, do czego pasuje i jaka jest jego cena?

Okna antracytowe to obecnie najmodniejsze okna roku 2020. Sprawdź producentów okien w kolorze antracytu. Poznaj ceny okien antracytowych. Dowiedz się, kiedy okna antracyt wewnątrz domu wyglądają najlepiej. Przeczytaj, czy stosować okna antracyt w kuchni. W tym artykule znajdziesz wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć. A nawet więcej 🙂

okna w kolorze antracytu

Okno antracytowe

Antracyt to nazwa skały, odmiany węgla kamiennego. Kolor antracytowy jest więc odcieniem szarości. Okna PCV w kolorze antracyt są niezwykle popularne już od wielu lat. Opinii na ich temat jest tak wielu, co użytkowników. Zaskakujące w tym przypadku jest to, że większość z nich jest pozytywnych. Okna antracytowe stały się najbardziej pożądanymi w polskich domach. Co w nich takiego szczególnego? We wzornictwie obecnie modne są wszelkie kontrasty. Okna w kolorze antracytu doskonale wpisują się w ten nurt. Dobrze współgrają zarówno z beżami, brązami, jak i bielą. Antracyt to również barwa elegancka i surowo wyrafinowana. Okno antracytowe w domu to symbol dobrego smaku i stylu. Nadaje charakter elewacji i wnętrzu. Czy jednak zawsze?

okna antracytowe

Do czego pasują okna antracytowe?

Mówi się, że wszystkie elementy stolarki w domu powinny do siebie pasować. To tylko część prawdy. Spójnie wyglądają okna i drzwi w jednym kolorze. To prawda. Jednak ostatnimi czasy projektanci odchodzą od tych wyznaczników. Uznają je za nudne i bez polotu. Trendy w aranżacji wnętrz wyznaczają obecnie gusta mieszkańców. W połączeniu z nutką szaleństwa. W związku z tym okna antracytowe pasują obecnie niemal do wszystkiego. Okno kolor antracyt nie pociąga za sobą od razu drzwi w kolorze antracytu. To z kolei nie wyklucza parkietu złoty dąb. Dziś takie połączenia znajdują wielu zwolenników.

okna pcv w kolorze antracyt

Okna antracyt wady

Okna PCV w kolorze antracyt mogą dominować w pomieszczeniu. Ze względu na ich ciemną barwę wybijają się w przestrzeni. Nie polecamy ich do domów utrzymanych w stylistyce wręcz sterylnej. Okno antracytowe nie będzie również dobrze wyglądało w domu tradycyjnym. Mamy na myśli tutaj domy w ciepłym odcieniu drewna. Trudno je zwykle zestawić z antracytem. Co nie znaczy, że jest to niewykonalne. Ciekawym zamysłom zawsze mówimy głośno tak 🙂

Okna antracytowe a dodatki

Okno antracyt i dodatki to spójna konstrukcja. Mamy wrażenie, że do okien w tym kolorze pasuje niemal wszystko. Jednocześnie okno antracyt nie potrzebuje żadnych dodatków czy ulepszeń. Samo w sobie stanowi już niezwykle ozdobny element.

okno antracyt

Można również trochę zamieszać i postawić np. na okna w kolorze Winchester. W kolorze antracytu będą wówczas dodatki. Poduszki, oświetlenie czy szafki/półki. Trend odwróconego schematu kolorów dynamicznie pojawia się już w polskich domach.

okna antracyt w domu

Okna antracytowe w stylu skandynawskim

Okno antracyt prezentuje współczesną wizję minimalizmu. Ta z kolei utożsamia się w stylu skandynawskim. Wszelkie odcienie szarości korespondują z bielą i jasnym drewnem. W ten sposób stworzona przestrzeń emanuje prostotą i harmonią. Całość może ocieplić dywan o klasycznych wzorach. Okno antracytowe można pozostawić bez firan i zasłon. I mieć pewność, że będzie wyglądało wspaniale.

Okna antracyt wewnątrz domu czy na zewnątrz?

Wielu projektantów doradza okna białe do środka domu. Pasują niemal do każdego wnętrza. Wyobraźmy sobie, że chcemy zrobić remont. Możemy nawet pomyśleć o rewolucyjnej zmianie stylu. Przy białych oknach jest to jak najbardziej wykonalne. Okno antracytowe już mniej odnalazłoby się w przestrzeni zaaranżowanej w stylu angielskim. Niemniej, osoby bardziej zdecydowane nie muszą się obawiać. Gust człowieka nie zmienia się tak nagle. Najpierw wnętrza minimalistyczne, potem styl dworkowy? To prawie niewykonalne 🙂

okna antracyt w kuchni

Okna w kolorze antracytu pięknie prezentują się w domu. Zarówno od wewnętrznej strony, jak i zewnętrznej. Zasada jest jedna. Muszą się podobać i nadawać domu osobliwego charakteru jego właścicieli. Ta sama reguła tyczy się innych pomieszczeń. Okna antracyt w kuchni, okna antracyt w salonie, okno dachowe w kolorze antracyt. Takie są najczęstsze zapytania, a odpowiedź jest jedna. Okno antracytowe pasują do wszystkiego. Nie brudzą się i nie płowieją. Nie widać na nich pyłów czy kurzu. Ich struktura dobrze chroni przed zarysowaniem.

okna w kolorze antracyt

Okno antracytowe cena

Ile kosztują okna PCV w kolorze antracyt? Czy są droższe od okien w innych kolorach? Przez wzgląd na modę na okno antracytowe nie wzrosła jego cena. Okleina ta została włączona do wzornika kolorów podstawowych. Okna w kolorze antracytu kosztują dokładnie tyle samo, co inne okna w kolorach podstawowych. To parametry techniczne mają wpływ na cenę okien, np. współczynnik przenikania ciepła okna, szerokość zabudowy czy akustyka. Obecnie są modne natomiast okna dwukolorowe, np. kolor antracyt na zewnątrz, a biały w środku. Więcej o oknach dwukolorowych przeczytasz w artykule: Najmodniejsze kolory okien 2020.

okno antracyt cena

inne z tej kategorii