Blog

Otwieranie i zamykanie, ale również: uchylanie, ryglowanie, mikrowentylacja i oczywiście trzymanie skrzydeł na właściwym miejscu… Okucia w stolarce okiennej mają sporo zadań. Aby wywiązywały się z nich odpowiednio, muszą być najlepszej jakości. Dlatego jeszcze bardziej wytrzymałe i niezawodne nowe okucia Roto NX od stycznia montowane są we wszystkich oknach marki Abakus. Tych dużych i tych małych. I to w standardzie.

okucia, nowe okucia, Roto NX, zawiasy, okucia do okien, okna Abakus, ciężkie okna, ciężkie skrzydła,
Nowe okucia Roto NX utrzymają okna o skrzydłach ważących nawet do 150 kg.

Okucia Roto NX do okien do 150 kg

Okucia Roto NX to godny następca sprawdzonych i przetestowanych w milionach okien Roto NT. Czym się różnią? Przede wszystkim udźwigiem. Rozwierno-uchylne NX bez trudu utrzymają nawet wysokie na 2,7 metra skrzydła o wadze do 150 kg! Oznacza to, że montaż dużych, świetnie doświetlających wnętrza okien wyposażonych w ciepłe trzyszybowe pakiety nie będzie stanowił żadnego problemu.

Projektanci okuć NX zatroszczyli się o szereg rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i funkcjonalność okien. Specjalne elementy – 2 zaczepy antywyważeniowe, które Abakus montuje w standardzie w każdym oknie – jeszcze bardziej utrudniają potencjalnym włamywaczom wyważenie skrzydeł. Opcjonalnie dostępne: blokada błędnego położenia klamki, udoskonalona zasuwnica oraz mechaniczny zatrzask do drzwi balkonowych, zapewniają płynny ruch skrzydeł podczas ich otwierania, uchylania i zamykania. Dodatkowo ułatwiają też montaż i regulację.

Przeczytaj: jakie okna były najczęściej wybierane w 2021 roku.

okna abakus, okucia, niewidoczne zawiasy, eleganckie zawiasy, duże przeszklenia, duże okna, cieżkie okna,
W Roto NX duży nacisk położono na kwestie estetyczne. Okucia są dyskretne i bardzo eleganckie.

Zawiasy, które są ozdobą okien

Duży nacisk położono również na estetykę okuć Roto NX. Kształtne osłonki i lakierowano proszkowo zawiasy dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej dopasowanej do odcieni oklein. Dzięki ukryciu wkrętów zawiasy prezentują się elegancko i subtelnie.

Przeczytaj: jak dobrać kolor okien do domu i jakie okleiny były modne w 2021 roku.

Ale to nie wszystko. Okucia Roto NX mają i inne zalety – w tym przede wszystkim odporność na korozję. Za pomocą specjalnej technologii galwanizacji wszystkie elementy, które są szczególnie narażone na zużycie, zostały zabezpieczone dodatkową powłoką antykorozyjną Roto Sil Level 6. Dzięki temu mechanizm zapewnia komfortowy, lekki i płynny ruch skrzydeł przez długie lata.

inne z tej kategorii