Blog

Jakie okna najbardziej pasują do nowoczesnych i industrialnych wnętrz? Czarne lub antracytowe! Jeszcze niedawno, to te kolory wskazalibyśmy w pierwszej kolejności. Ale teraz mamy jeszcze jedną propozycję. Wyjątkowe, wyróżniające się naturalną fakturą, inspirowane betonem i do złudzenia przypominające beton nowe okna bluENERGY GRETA. Zobaczcie na co stać okna jak z betonu!

Beton, a zwłaszcza ten surowy i nieobrobiony to synonim stylu industrialnego. Porowaty, niejednorodny i zupełnie niepowtarzalny materiał pojawia się głównie na posadzkach i sufitach. A coraz częściej również na ścianach i okładzinach mebli. Tylko pozornie chłodny, jest jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów w świecie designu.

Teraz, dzięki nowym oknom bluENERGY GRETA beton może być obecny również na stolarce okiennej. I z powodzeniem łączyć najlepsze parametry techniczne, z aspektami wizualnymi – zaskakująco elegancką i oryginalną formą. To doskonałe uzupełnienie fasad budynków, które samo w sobie jest designerskie i wyjątkowe. 

Okna Abakus, Abakus, okna jak z betonu, beton w aranżacji wnętrz, beton we wnętrzach, betonowe okno

Okna jak z betonu – najlepsze parametry okien bluENERGY

blueENERGY GRETA to zupełnie nowa propozycja firmy Abakus, która z pewnością zachwyci wielbicieli stylu industrialnego. Okna zbudowane są na bazie doskonale znanych i cenionych profili bluEVOLUTION82 marki Salamander. Podobnie jak nasze flagowe okna bluENERGY, wyróżniają się znakomitymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej.

Współczynnik przenikania ciepła okien bluENERGY GRETA wynosi Uw = 0,76 W/m2K (dla okna referencyjnego 1230×1480). Ponadto stolarka ta jest odporna na działanie wiatru i wody. A dzięki obecności specjalnych antywyważeniowych okuć – skutecznie utrudnia działania potencjalnych włamywaczy.

Ale to tylko część jej walorów!

Nowe efekty wizualne czyli okna jak z betonu

Równie ważne są kwestie estetyczne. A te w oknach bluENERGY GRETA są absolutnie wyjątkowe. 

Nowe okna GRETA do złudzenia przypominają beton nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz. A to dlatego że w odróżnieniu od np. stolarki w okleinach drewnopodobnych, nie są pokryte folią. To zupełnie nowa technologia.

Profile bluENERGY GRETA w całości wykonane są z tworzywa podobnego do betonu. Nawet po otwarciu, wszystkie widoczne elementy ram i skrzydeł są w tym samym kolorze. Mają taką samą lekko chropowatą, naturalną strukturę powierzchni. Struktura ta do złudzenia przypomina beton architektoniczny. Efekt ten jest nie tylko wizualny, ale i haptyczny – porowatą fakturę doskonale czuć pod palcami. Całość uzupełniają uszczelki i ciepłe ramki w dopasowanym odcieniu szarości.

Zobacz też: Czarne okna – sprawdź wady i zalety ciemnych okien

Okna Abakus, Abakus, okna jak z betonu, beton w aranżacji wnętrz, beton we wnętrzach, betonowe okno
fot. canva.com

Docenione w świecie designu

Profile Greta®Fenster Slamanader zostały docenione przez ekspertów światowego designu.

Zdobyły jedną z najważniejszych i najbardziej renomowanych niemieckich nagród w dziedzinie wzornictwa: German Design Award. Zwyciężyły w kategorii „Doskonały projekt produktu – projekt ekologiczny”. Mało tego! Otrzymały również prestiżową nagrodę Red Dot w kategorii „Product Design”.

Ukłon w stronę ekologii – jak produkuje się okna jak z betonu?

Profile, z jakich produkujemy bluENERGY GRETA powstają z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. W sposób neutralny dla klimatu, niemal bez śladu węglowego. Zastosowane tworzywo PVC w 100% pochodzi ze starych okien oraz pozostałości po produkcji.

Musimy tu podkreślić, że stosowane do produkcji stolarki tworzywo może być w całości przetworzone. I to – jak wynika z badań, nawet siedmiokrotnie. I to bez żadnego uszczerbku na jego jakości! Nawet po przetworzeniu zachowuje bowiem dokładnie takie same parametry, jak surowiec nowy. W efekcie powstają okna równie trwałe i energooszczędne, a jednak przyjaźniejsze dla środowiska i nas samych.

Zobacz też: Recykling PVC – dbamy o czyste powietrze

inne z tej kategorii