Blog

Najmodniejszy kolor wnętrz 2020

Jak sprawić, aby dom był stylowy i trendy? Oto kilka pomysłów z wykorzystaniem wiodącego KOLORU,…

Jak sprawić, aby dom był stylowy i trendy? Oto kilka pomysłów z wykorzystaniem wiodącego KOLORU, który w tym roku jest absolutnym hitem. Zainspirujcie się i postawcie na najmodniejszą barwę 2020 roku, aby uzyskać zaskakująco zniewalający efekt w swoim domu 😉

wnetrze z granatem

Classic blue

Najmodniejszym kolorem 2020 roku jest tzw. klasyczny niebieski, czyli stonowany, ale mocny granat. Będzie on królował zarówno w pięknie urządzonych wnętrzach domowych, jak i na wybiegach, w stylizacjach projektantów mody. Niebieski symbolizuje spokój, harmonię, czystość, ale i kreatywność oraz inspirację. Pantone Color Institute, ogłaszając classic blue kolorem nadchodzącego sezonu, uznał go za odcień ponadczasowy, uniwersalny, który sprzyja relaksowi, odpoczynkowi i zadumie. Doskonale nadaje się zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

sypialnia w kolorze granatowym

Klasycznie czy nowocześnie

Kolor niebieski bywa często postrzegany jako symbol przywiązania do tradycji. W połączeniu z odcieniami złota, miedzi czy brązu stworzy niezwykle ciepłą przestrzeń. Całości dopełni duża ilość światła słonecznego wpadającego przez drewniane okna o szlachetnych odcieniach, pięknie doświetlające naturalne faktury mebli i drzwi.  Tak jak klasyczny niebieski lubi standardowy design, tak wręcz kocha wnętrza nowoczesne. Połączony z bielą czy antracytem – szczególnie oknami antracytowymi – tworzy eleganckie, gustowne wnętrza.

granatowy dywan

Podstawa czy dodatek

Classic blue będzie prezentował się równie dobrze w sypialni, jak i w kuchni czy salonie. W tym kolorze pięknie wyglądają ściany, okna, drzwi (ciekawie wygląda wnętrze w stylu marynarskim, oczywiście jeśli jest to zgodne z zainteresowaniami/pasją), podłogi (dywany, wykładziny itp.), kanapy, stoły, a nawet… sufity. Może więc on z powodzeniem stanowić wiodący kolor pomieszczenia i możemy być pewni, że nada mu charakteru.

Klasyczny niebieski może również być wykorzystany w postaci dodatków. Ramy lustra, poduszki w odcieniu ciemnego granatu, podnóżki, wazony – classic blue jest tak mocno dostrzegalnym kolorem, że nie sposób pominąć go wzrokiem. Nawet w pomieszczeniu, w którym jest on tylko delikatnie zaakcentowany.

Szczególnie bardzo classic blue zaprzyjaźnił się z sypialnią, a uściślając z łóżkiem. Coraz częściej można dostrzec granatowe kapy, narzuty czy pościel. Ten, kto zdecyduje się na inspirację tym trendem, otrzyma nie tylko stylowe wnętrze, ale i funkcjonalne. Stonowany granat jest ulubionym  kolorem osób lubiących czystość. Nic w tym dziwnego, ponieważ wnętrze, które wypełnia, sprawia wrażenie niezwykle uporządkowanego i harmonijnego.

granat w sypialni

Na koniec warto dodać, że classic blue uwielbia być otaczany przez roślinność. Takie zestawienia stonowanego granatu z naturalną zielenią, brązem czy innymi „naturalnymi” kolorami przyrody sprawia, że wnętrze wydaje się jednocześnie przytulne i ekstrawaganckie.

Więcej inspiracji na wnętrza 2020 roku w kolorze niebieskim i nie tylko, można znaleźć na naszym blogu. Polecamy TOP 10 kuchni w kolorze niebieskim>>

inne z tej kategorii