Blog

Jakie są najmodniejsze kolory okien 2020 roku?
2020-07-14

Jakie kolory okien są modne w 2020 roku? Czy nadal królują okna białe? A może Polacy najczęściej wybierają okna jednokolorowe biało-antracytowe? Czy jednak dwukolorowe okna PCV drewnopodobne w kolorach orzech-złoty dąb lub Winchester budzą największe zainteresowanie?

Uniwersalna biel, antracyt, złoty dąb, a może Winchester? Jakie kolory okien Polacy wybierają obecnie najczęściej? Przed wami najmodniejsze kolory oklein okien pierwszej połowy roku 2020.

najmodniejsze kolory okien 2020

Białe okna w domu

Gdyby sięgnąć dwudziestu lat wstecz, raczej trudno byłoby znaleźć w polskich domach okna w innym kolorze niż biel. Białe okna, drewniane parapety, szara elewacja. Było to do niedawna naczelne trio polskiego budownictwa. Białe okna w domu kojarzą się nam z czystością, świeżością, uniwersalnością, łatwością aranżacyjną i „bezpieczną optymalnością”. Pasują niemal do wszystkiego, „nie grają” pierwszych skrzypiec w pomieszczeniu. Stanowią lekkie, stonowane tło, a zarazem źródło tak upragnionego światła słonecznego. Białe okna pięknie komponują się również ze szprosami. Z tego powodu nadal białe okna są najczęściej wybierane przez Polaków. Jednak to tylko połowa prawdy 🙂  Okleiny modnych okien są białe… od wewnątrz. Obecnie modne są okna dwukolorowe

okna dwukolorowe biało-antracytowe

Okna jednokolorowe czy dwukolorowe

Okazuje się, że białe od wewnątrz i w kolorze antracytu od zewnątrz są najmodniejszym produktem pierwszej połowy roku 2020. Nie będziemy wdawać się w szczegóły techniczne, ponieważ Klienci nazywają je oknami dwukolorowymi, natomiast my jednokolorowymi 😉 Posłużymy się więc nazewnictwem tzw. wizualnym proklienckim 😉 Prawdą jest, że białe okna od wewnątrz szczególnie często wybierają osoby bez gotowego projektu aranżacji wnętrz. Dużo łatwiej przystosować wówczas wnętrze do „niezobowiązującej” okleiny.

Okna dwukolorowe upatrzyli sobie właściciele nowoczesnych domów. Okna w kolorze antracytu na zewnątrz dobrze współgrają z modernistyczną fasadą, a białe okleiny okna wewnątrz dają bezpieczne możliwości różnorodnej aranżacji wnętrza. Sprawdź również: Najmodniejszy kolor wnętrz 2020

Prawdą jest, że okna jednokolorowe czy dwukolorowe to nie tylko biel i antracyt. Najmodniejszymi kolorami okien w latach 2018 albo 2019 pozostawały jednak ciepłe odcienie drewna. Okna dwukolorowe w kolorze orzechu, daglezji, mahonia czy złotego dębu nadal cieszą się dużym zainteresowaniem Klientów.

najlepsze okna Abakus

Najmodniejsze okna 2020 Abakus

Oczywiście, najmodniejsze kolory okien 2020, a więc najczęściej kupowane przez was w roku 2020 (w porównaniu z latami 2018 czy 2019), są okna dwukolorowe biało-antracytowe, znajdują się również i w naszej ofercie 🙂 Każdy model okna PVC Abakus – zarówno ze standardowej linii red (redTECH i redArte albo redTECHENERGY i redARTEENERGY), jak i linii Premium blu (bluENERGY, bluSYNEGO, bluDECORO, bluINTERO, bluALU, bluVISIO) – możemy przygotować w modnych, biało-antracytowych kolorach czy odcieniach i fakturach barwy ciemnoszarej, np. Schiefergrau czy Metbrush antracyt. W odważniejszych projektach domów zauważyliśmy również silny trend – zwrócenie ku oknom czarnym (w palecie kolorystycznej Abakus to barwa Jet Black) – szczególnie w modelach z dużymi przeszkleniami. Sprawdź również: Jakie okna PVC wybrać w 2020 roku?

okna drewniane drewnopodobne pvc

Okna PCV drewnopodobne – modne okna 2020 i nie tylko

Okna PCV drewnopodobne nigdy nie wyjdą z mody. To elegancja, styl i ponadczasowość. Okna PVC w kolorach drewnopodobnych, a więc imitujących naturalne drewno i prawdziwe ciepło, od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. To się nie zmieni w 2020 roku. Nadal okna w kolorach drewnopodobnych: złoty dąb, dąb bagienny, Winchester, orzech czy mahoń będą jednymi z najmodniejszych barw okiennych. Z tej „palety” szczególną popularnością cieszą się złoty dąb i Winchester. Oczywiście, również w zestawieniu z bielą, a więc okna dwukolorowe biało-drewniane to drugi najczęstszy wybór Polaków pierwszej połowy roku. Sprawdź również: TOP 5 Najlepszych jasnych wnętrz.

Sheffield-Oak-alpine

Zobacz również: Jakie okna PCV wybrać?

Sheffield Oak Alpine

Można powiedzieć, że kolor ten zupełnie niepostrzeżenie zaczyna wysuwać się na czoło stawki. Sheffield Oak Alpine to spokojna, jasna barwa w odcieniu wybielonego dębu. Daje duże możliwości aranżacyjne i wrażenie nienachalnego wyrafinowania. Okna w kolorze bielonego dębu – zarówno jedno-, jak i okna dwukolorowe, zestawione z uniwersalną bielą – doskonale prezentują się w realizacjach zarówno domów nowoczesnych, jak i standardowych. Warto zwrócić baczniejszą uwagę na tę okleinę, bo w pierwszym półroczu 2020 roku odnotowaliśmy wśród Polaków dużą, rosnącą sprzedaż okien pasywnych bluSynego w kolorze Sheffield Oak Alpine. A jakie są najmodniejsze kolory okien u naszych zagranicznych kolegów? Sprawdź również: Jaki kraj, takie okna

inne z tej kategorii