Blog
Najlepsza klamka do okna PCV?
2020-07-09

Najlepsza klamka do okna PCV?

Kupując okna do mieszkania czy domu, bierzemy pod uwagę kwestie nie tylko estetyczne, ale przede…

Chcą najlepiej zabezpieczyć swoje mieszkanie czy dom, kupujemy okna antywłamaniowe najwyższej klasy. Szukamy przy okazji czujników na okna antywłamaniowe, systemów antywłamaniowych, sprawdzamy okna antywłamaniowe z certyfikatem i alarmem. Potem „schodzimy” jeszcze głębiej i kupujemy rolety antywłamaniowe – wewnętrzne na okna PCV, na okna dachowe czy nawet do piwnicy. To pokazuje, że bierzemy pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwa. Tylko solidne, nowoczesne okna PCV wyposażone w najwyższej jakości okucia, w tym odpowiednią klamkę, będą spełniać najważniejsze potrzeby użytkowe. Jaka jest więc technicznie najlepsza klamka antywłamaniowa do okna PCV?

ROTO line Secustik

Klamka RotoLine Secustik® – czujnik ruchu do okna

Gwarancja trwałości i niezawodności – tak producent klamek okiennych Roto określa klamki z linii Roto Line. Certyfikowane według normy RAL-RG 607/9, są testowane w licznych badaniach i wykazują najwyższą jakość produktu. Jednym z ciekawszych wariantów klasycznych jest klamka antywłamaniowa do okien RotoLine Secustik®, spełniająca wymogi antywyważeniowe według normy AhS RAL-RG 607/13. Ma ona wbudowany mechanizm samoblokujący, który zabezpiecza przed jakąkolwiek ingerencją z zewnątrz. To swego rodzaju czujnik ruchu do okien. Uniemożliwia przesunięcie okucia po obwodzie skrzydła, skutecznie chroniąc mieszkanie czy dom przed włamaniem.

Jak dokładnie działa mechanizm RotoLine Secustik®? Wbudowany bolec blokujący wstrzymuje obrót klamki przy próbach otwarcia okna PCV od zewnątrz. Gdy system ulega zablokowaniu, słychać delikatne odgłosy kliknięcia. To ukryte sprzęgło między klamką a trzpieniem kwadratowym umożliwia jednak normalną obsługę klamki od wewnątrz. Klamka przekręca się również swobodnie do pozycji uchylnej, wchodząc wówczas w jedną z pozycji zablokowanych.

okna blusynego z klamką antywłamaniową

Ładne zabezpieczenie domu

Klamki Roto Secustik® to jeden z wyjątkowo ładnych blokad antywłamaniowych na okna stanowiący zabezpieczenie zewnętrzne domu. Jak również piękne zwieńczenie nowoczesnego okna PCV antywłamaniowego, na którym nie są wmontowane żadne dodatkowe elementy. Specjalny, ukryty mechanizm przeciwdziała próbom dostania się do wnętrza pomieszczenia, jedynie poprzez przesunięcie okucia po obwodzie skrzydła. To swego rodzaju czujniki antywłamaniowe do okien. W ten sposób żadne zbędne detale nie zakłócają designerskiego kształtu klamki Roto Secustik® i całej linii stylistycznej. Nowoczesna klamka Roto Secustik®, produkowana z wysokiej jakości stopu odpornego na korozję z uszlachetnioną powłoką, dodaje charakteru zarówno współczesnym, jak i tradycyjnym realizacjom. Klamka Roto Secustik dostępna jest w eleganckich kolorach, w wersji z kluczykiem i bez.

Nowoczesna klamka Roto Secustik®, produkowana z wysokiej jakości stopu odpornego na korozję z uszlachetnioną powłoką, dodaje charakteru zarówno współczesnym, jak i tradycyjnym realizacjom. Klamka Roto Secustik dostępna jest w eleganckich kolorach, w wersji z kluczykiem i bez.

klamki antywłamaniowe roto secustik

Roto Line Secustik® w oknach PCV Abakus

Klamka Roto Secustik® na okna z blokadą antywłamaniową są standardowym wyposażeniem nowoczesnych okien PCV Abakus: redTECHENERGY i redARTEENERGY linii Standard oraz okien Premium z linii blu (bluEnergy, bluSynego, bluDecoro, bluIntero, bluAlu, bluVisio).

Więcej informacji o naszych oknach na blogu w kategorii OKNA (tu także Poradnik, jakie okna wybrać do swojego domu).

inne z tej kategorii