Blog

Z tarasu i drzwi tarasowych korzystamy głównie w okresie letnim. Ale i w chłodniejsze miesiące mogą się przydać. Zwłaszcza, gdy lubimy podziwiać ogród zza chroniących nas przed chłodem dużych okien. Duże rozmiary skrzydeł pozwalają cieszyć się widokiem, a jednocześnie zapewniając nam bezpieczeństwo, ciszę i ciepło. Zobaczcie jakie jeszcze korzyści daje montaż dużych przeszkleń. I jakie zalety mają drzwi i okna tarasowe Synego SLIDE.

Jesienią rzadko wypoczywamy na tarasie. Chłód, wilgoć i przenikliwy wiatr sprawiają, że wolimy ukryć się w ciepłym domu. Ale nie oznacza to wcale, że o tej porze roku taras jest niepotrzebny. Ani duże drzwi i okna tarasowe. Bo musicie przyznać, że właśnie jesienią widok za oknem może być spektakularny. Kolorowe liście w ogrodzie, albo mgły utrzymujące się wieczorem lub o poranku wyglądają pięknie. Kto nie chciałby ich podziwiać z przytulnego salonu? 

Aby jednak podziwianie otoczenia domu było przyjemne musimy zainwestować w odpowiednie przeszklenia. A dokładniej na nowoczesne, przesuwne drzwi i okna tarasowe. Tylko one zapewnią niezaburzony niczym widok i przyjemne ciepło. Na jakie rozwiązanie postawić?

W ofercie Abakus dostępne są 3 warianty drzwi tarasowych. Są to: podnoszono-przesuwne HST, uchylno-przesuwne PSK i odstawno-przesuwne SYNEGO SLIDE. Wszystkie są warte uwagi, ale dziś skupmy się na tych ostatnich. Oto 4 powody, by rozważyć drzwi i okna tarasowe Synego SLIDE.

ABAKUS, Synego SLIDE, drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE, drzwi tarasowe przesuwne, okna tarasowe, okna tarasowe SYNEGO SLIDE

Okna tarasowe Synego SLIDE –  energooszczędne i ciche

Synego SLIDE zbudowane są na bazie 7 i 6-komorowych profili  marki Rehau. 7 komór ma rama, a 6 skrzydło. Głębokość zabudowy wynosi w ich przypadku 156 mm. Przy wykorzystaniu szyby o współczynniku przenikania ciepła Ug= 0,5 W/(m2K), współczynnik przenikania ciepła całego okna wynosi Uw= 0,74 W/(m2K). Oczywiście mówimy o oknie referencyjnym o wymiarach 3000 mm / 2300 mm.

Oznacza to, że przesuwne systemy Synego SLIDE, zapewniają wyjątkowo skuteczną ochronę przed ucieczką ciepła. Dzięki nim, nie musimy martwić się chłodem, ani wysokimi rachunkami za opał. 

Co z porywistymi wiatrami i deszczem? I tu nie mamy powodów do obaw. Zastosowany w  drzwiach Synego SLIDE innowacyjny mechanizm pozwala na idealne dopasowanie uszczelki obwiedniowej. To z kolei zapewnia szczelność nawet podczas intensywnych opadów.

Ale to nie wszystko. Oprócz wysokiej izolacji termicznej, Synego SLIDE oferują też dobrą ochronę przed hałasem. To ważne, zwłaszcza gdy mieszkamy w centrum miasta, albo niedaleko ruchliwej drogi. W drzwiach i oknach Synego SLIDE można zastosować szyby dźwiękochłonne. Pozwalają one na redukcję natężenia dźwięków nawet o 43 decybele. Innymi słowy – w domu zapanuje błoga cisza, nawet jeśli mamy hałaśliwe sąsiedztwo.

ABAKUS, Synego SLIDE, drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE, drzwi tarasowe przesuwne, okna tarasowe, okna tarasowe SYNEGO SLIDE

Synego SLIDE – drzwi i okna tarasowe bezpieczne z niskim progiem

Wielu inwestorów rozważających montaż w swoich wymarzonych domach dużych drzwi tarasowych obawia się o bezpieczeństwo. Duże okna i drzwi przesuwne wydają się być wręcz zaproszeniem i  idealną drogą dla złodzieja. Policyjne statystyki mówią jasno, że większość włamań dokonywana jest właśnie przez stolarkę okienną i drzwiową. Ale i tu pozory mogą mylić.

Jak to? W drzwiach Synego SLIDE zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań antywłamaniowych. Zaprojektowane przez specjalistów okucia antywyważeniowe maksymalnie utrudniają potencjalnym włamywaczom sforsowanie drzwi. Dzięki nim naprawdę możemy spać spokojnie.

Ale to nie wszystko. Bezpieczeństwo użytkowania drzwi tarasowych Synego SLIDE wynika również z zastosowania w nich bardzo niskiego progu. Dzięki temu przestrzeń salonu i tarasu jest bezkolizyjnie połączona. Nie musimy się martwić, że dziecko wychodząc na taras potknie się i wywróci. Problemów z komunikacją nie będą miały również osoby starsze i niepełnosprawne. 

Zobacz też: Bezpieczne okna, czyli jakie?

ABAKUS, Synego SLIDE, drzwi tarasowe SYNEGO SLIDE, drzwi tarasowe przesuwne, okna tarasowe, okna tarasowe SYNEGO SLIDE

Synego SLIDE – łatwe w obsłudze

Łatwość sterowania – to jeszcze jeden walor Synego SLIDE. Pomimo dużej konstrukcji przesuwanie Synego SLIDE nie wymaga wysiłku. Poradzą sobie z tym nawet dzieci. A warto pamiętać, że skrzydło może ważyć ponad 200 kg. Odpowiedni system jezdny zamontowany w niskim progu gwarantuje płynną i cichą jazdę. Poprzez ruch obrotowy uchwytu element przesuwny bez trudu dosuwa się do ramy.

Dodatkowo, dostępne opcjonalnie mechanizmy usprawniają otwieranie i zamykanie jeszcze bardziej. System Soft Open pomaga w zainicjowaniu ruchu. A Soft Close łagodnie wyhamowuje skrzydło podczas zamykania i przenosi je do pozycji końcowej.

Abakus, drzwi tarasowe, okna tarasowe, Synego SLIDE

Przesuwne drzwi tarasowe Synego SLIDE – piękny efekt, również w detalach

Zaprojektowane na miarę nowoczesnego, współczesnego domu drzwi tarasowe odstawno-przesuwne Synego SLIDE pozwalają na swobodę architektoniczną. Umożliwiają nową koncepcję aranżacji wnętrz. Ich maksymalne wymiary to aż 4 m x 2,5 m. Dzięki temu możemy powiększyć przestrzeń domu o taras. Dosłownie i w przenośni. 

Przesuwne drzwi tarasowe Synego SLIDE dostępne są w atrakcyjnej cenie w bogatej palecie kolorów i wzorów. Wybierać można z oklein inspirowanych drewnem a także jednobarwnych. Dużą popularnością cieszy się antracyt i głęboka czerń.

Co ważne profile Synego SLIDE mogą być oklejone folią dekoracyjną nie tylko zewnątrz, ale i wewnątrz. I to dosłownie! Nawet widoczny dopiero po otwarciu skrzydła środkowy wrąb jest w tym samym kolorze, co reszta profili.  

Zobacz też: Modne okleiny drewnopodobne w 2022 roku.  

inne z tej kategorii