Blog

Aby okna rzeczywiście służyły bez problemów przez całe lata, muszą być wyprodukowane z naprawdę dobrych materiałów i to z absolutną precyzją. Dlatego w Abakus, montując poszczególne elementy stolarki dążymy do pełnej automatyzacji, gdyż tylko ona zapewnia pełną powtarzalność, a przez to zawsze tę samą jakość. Dotyczy to również okuć.

Montaż okuć to jeden z newralgicznych etapów w produkcji okien. Dlaczego? Gdyż każde najdrobniejsze nawet przesunięcie grozić może niepoprawną pracą skrzydeł, a dokładniej – problemami podczas otwierania i zamykania okien. Elementy zawiasów muszą znajdować się dokładnie w tym samym punkcie i w skrzydle, i w ramie. Tu każdy milimetr ma znaczenie.

Właśnie dlatego w fabryce Abakus montaż zawiasów pozostawiamy najnowocześniejszym, sterowanym komputerowo maszynom.

Montaż okuć krok po kroku

Absolutnie innowacyjne rozwiązanie jakie wprowadziliśmy w naszym parku maszynowym pozwala zachować pełną kontrolę nad procesem montażu.
Oto jak przebiega.

Najpierw przygotowana uprzednio rama okna (wycięta, uzbrojona i zgrzana wg projektu) jest automatycznie transportowana do maszyny i już w niej ustawiana w idealnej pozycji.

Następnie specjalna głowica maszyny pobiera okucie (na zdj. wspornik zawiasu dolnego) i przykręca je w wyznaczone komputerowo miejscu.

Po odsunięciu się ramienia, rama jest automatycznie transportowana do kolejnego etapu produkcji. Bez podnoszenia i przenoszenia. Wszystko dzieje się pod kontrolą specjalnego oprogramowania i oczywiście doświadczonych pracowników Abakus.

I voilà – gotowe!

Jak dokładnie wygląda montaż okuć Roto NX możecie obejrzeć na Facebook Abakus.

Więcej o parku maszynowym Abakus możecie przeczytać tutaj: Jak działa jeden z największych parków maszynowych w Europie Abakus Okna

Postawiliśmy na okucia Roto NX

W tym miejscu warto przypomnieć, że od początku 2022 roku we wszystkich oknach Abakus montujemy okucia Roto NX. I to w standardzie!

okucia Roto NX, montaż okuć,

Rozwierno-uchylne Roto NX to nowoczesne, super wytrzymałe okucia, które bez trudu utrzymują nawet duże skrzydła o wadze do 130 kg w standardzie (a nawet 150 kg w przypadku okien ciężkich). Zaprojektowane zostały tak, by spełniały z nawiązką najbardziej surowe normy. Wyposażono je też w szereg dodatkowych mechanizmów. Jakich?

Więcej na temat Roto NX możecie przeczytać tutaj: Nowe okucia Roto NX we wszystkich oknach Abakus w standardzie!

Zobacz jak wygląda: proces produkcji okien PVC Abakus.

inne z tej kategorii