Blog

Modne drzwi wejściowe do domu 2020
2020-05-12

Modne, nowoczesne drzwi wejściowe zewnętrzne 2020 to coraz temat bardzo aktualny. Trendy w stolarce drzwiowej szybko się zmieniają. Musimy wybierać pomiędzy drzwiami z pochwytem czy klamką, drzwiami zewnętrznymi PCV, drewnianymi i aluminiowymi, decydować o modelu, kolorze czy doświetleniu. Sprawdźcie, które drzwi wejściowe do domu są obecnie modne.

 

Drzwi zewnętrzne to decydujący element elewacji, który odpowiednio dopasowany – niemal jak szykowne ubranie – dodaje charakteru i urody. Drzwi dobieramy w zależności od koncepcji estetycznej domu – inne drzwi wejściowe wybierzemy do domu klasycznego, inspirowanego tradycją, a inne do nowoczesnej bryły, na wskroś minimalistycznej, z prostotą form i kształtów. Jednak niezależnie od stylu, w którym utrzymany jest dom, zauważalny jest pewien trend. Sprawdźmy więc, na jakie drzwi wejściowe obecnie panuje moda.

modne drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne – jaki materiał wybrać?

Zanim przystąpisz do wyboru konkretnego modelu drzwi, sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wejściowych zewnętrznych. Rolą drzwi wejściowych jest ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi, zapewnienie odpowiedniej izolacji akustycznej oraz – co najważniejsze – zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom domu, który zdobią. Dlatego najczęściej wybieranymi drzwiami zewnętrznymi w 2020 roku są drzwi aluminiowe. Aluminium jest materiałem niezwykle trwałym, solidnym, wytrzymałym i niezawodnym, ale i bardzo estetycznym. Dzięki niemu z łatwością można stworzyć wyrafinowane wejście w luksusowym stylu.

Pierwsza połowa 2020 roku pokazuje, że Polacy najczęściej stawiają na drzwi zewnętrzne aluminiowe z panelem nakładkowym, dostępnym w atrakcyjnych wzorach i kolorach, w przeróżnych konfiguracjach. Takie drzwi zaspokoją gust nawet najbardziej wymagających osób i dopasują się do każdego stylu.

Drzwi zewnętrzne nakładkowe to idealna propozycja dla tych, które marzą o imponującym wnętrzu – ich unikalne połączenie ze skrzydłem umożliwia wykonanie drzwi o wymiarach 1,4 m szerokości i aż 2,6 m wysokości, jednostronnie lub obustronnie zlicowanym, w czterech wariantach konstrukcji: ST, SI, SI+ oraz Aero. Drzwi te są nie tylko efektowne, ale bardzo funkcjonalne. Zapewniają optymalną ochronę przed zimnem i rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła.

modne drzwi do domu

Drzwi zewnętrzne – z klamką czy pochwytem?

Obecnie najmodniejsze są aluminiowe drzwi zewnętrzne wykonane z pochwytem – długim albo krótkim, umieszczanym na różnej wysokości drzwi. Coraz mniej osób decyduje się na standardową klamkę.

Równie chętnie kupowane są drzwi zewnętrzne wyposażone w nowoczesny czytnik linii papilarnych. Ukryty wewnątrz skrzydła siłownik wyręczy domowników przy otwieraniu i zamykaniu drzwi – to dlatego pochwyt lub klamka staje się zbędnym elementem konstrukcji, co wpływa korzystnie na jej wygląd i czyni ją oryginalną. Ponadto, istnieje możliwość zdalnego sterowania skrzydłem za pomocą pilota.

drzwi z pochwytem czy klamką

Drzwi zewnętrzne – modne kolory

Choć drzwi zewnętrzne dobieramy do obramowania okien, fasady, całej strefy wejścia, stylu, w którym utrzymany jest dom, to zauważalnie królują tu szarości, biele oraz motywy drewniane – drzwi w całości drewniane, jak i ze wstawkami drewnianymi. Najczęściej wybieranymi kolorami drewna są winchester, nebraska oraz złoty dąb.

Ostatnio popularne stały się również drzwi zewnętrzne wykonane w innej kolorystyce, np. bordowe, granatowe czy grafitowe. Wówczas zestawia się je w podobnej tonacji do drzwi garażowych, aby osiągnąć spójny efekt estetyczny.

Bardzo modne jest także szkło. Mowa oczywiście o wielkich, panoramicznych przeszklonych budynkach, drzwiach tarasowych HS, ale i szkło pojawia się w drzwiach zewnętrznych, najczęściej jako elegancki dodatek.

Modne drzwi zewnętrzne 2020 to drzwi oszczędne w wyrazie, minimalistyczne i eleganckie. To drzwi designerskie, które łączą funkcjonalność, najwyższą jakość aluminium i precyzję wykonania oraz oryginalne, wysublimowane wzornictwo.

Najmodniejsze wzory drzwi zewnętrznych 2020

nowoczesne drzwi zewnętrzne do domu
nowoczesne drzwi wejściowe do domu
modne drzwi zewnętrzne 2020
modne drzwi zewnętrzne
modne drzwi wejściowe
modne drzwi wejściowe do domu
modne drzwi zewnętrzne do domu
nowoczesne drzwi bordowe
modne drzwi wejściowe do domu
drzwi drewniane z pochwytem

Polecamy również artykuł Drzwi przesuwne – czy warto?

inne z tej kategorii