Modne drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to decydujący element elewacji, który odpowiednio dopasowany – niemal jak szykowne ubranie – dodaje charakteru i urody. Drzwi dobieramy w zależności od koncepcji estetycznej domu – inne drzwi wejściowe wybierzemy do domu klasycznego, inspirowanego tradycją, a inne do nowoczesnej bryły, na wskroś minimalistycznej, z prostotą form i kształtów. Jednak niezależnie od stylu, w którym utrzymany jest dom, zauważalny jest pewien trend. Sprawdźmy więc, na jakie drzwi wejściowe obecnie panuje moda.

modne drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne – jaki materiał wybrać?

Rolą drzwi wejściowych jest ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi, zapewnienie odpowiedniej izolacji akustycznej oraz – co najważniejsze – zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom domu, który zdobią. Dlatego najczęściej wybieranymi drzwiami zewnętrznymi w 2020 roku są drzwi aluminiowe. Aluminium jest materiałem niezwykle trwałym, solidnym, wytrzymałym i niezawodnym, ale i bardzo estetycznym. Dzięki niemu z łatwością można stworzyć wyrafinowane wejście w luksusowym stylu.

Pierwsza połowa 2020 roku pokazuje, że Polacy najczęściej stawiają na drzwi zewnętrzne aluminiowe z panelem nakładkowym, dostępnym w atrakcyjnych wzorach i kolorach, w przeróżnych konfiguracjach. Takie drzwi zaspokoją gust nawet najbardziej wymagających osób i dopasują się do każdego stylu.

Drzwi zewnętrzne nakładkowe to idealna propozycja dla tych, które marzą o imponującym wnętrzu – ich unikalne połączenie ze skrzydłem umożliwia wykonanie drzwi o wymiarach 1,4 m szerokości i aż 2,6 m wysokości, jednostronnie lub obustronnie zlicowanym, w czterech wariantach konstrukcji: ST, SI, SI+ oraz Aero. Drzwi te są nie tylko efektowne, ale bardzo funkcjonalne. Zapewniają optymalną ochronę przed zimnem i rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła.

drzwi nakładkowe aluprof

Drzwi zewnętrzne – z klamką czy pochwytem?

Obecnie najmodniejsze są aluminiowe drzwi zewnętrzne wykonane z pochwytem – długim albo krótkim, umieszczanym na różnej wysokości drzwi. Coraz mniej osób decyduje się na standardową klamkę.

Równie chętnie kupowane są drzwi zewnętrzne wyposażone w nowoczesny czytnik linii papilarnych. Ukryty wewnątrz skrzydła siłownik wyręczy domowników przy otwieraniu i zamykaniu drzwi – to dlatego pochwyt lub klamka staje się zbędnym elementem konstrukcji, co wpływa korzystnie na jej wygląd i czyni ją oryginalną. Ponadto, istnieje możliwość zdalnego sterowania skrzydłem za pomocą pilota.

drzwi nakładkowe panelowe

Drzwi zewnętrzne – modne kolory

Choć drzwi zewnętrzne dobieramy do obramowania okien, fasady, całej strefy wejścia, stylu, w którym utrzymany jest dom, to zauważalnie królują tu szarości, biele oraz motywy drewniane – drzwi w całości drewniane, jak i ze wstawkami drewnianymi. Najczęściej wybieranymi kolorami drewna są winchester, nebraska oraz złoty dąb.

Ostatnio popularne stały się również drzwi zewnętrzne wykonane w innej kolorystyce, np. bordowe, granatowe czy grafitowe. Wówczas zestawia się je w podobnej tonacji do drzwi garażowych, aby osiągnąć spójny efekt estetyczny.

Bardzo modne jest także szkło. Mowa oczywiście o wielkich, panoramicznych przeszklonych budynkach, drzwiach tarasowych HS, ale i szkło pojawia się w drzwiach zewnętrznych, najczęściej jako elegancki dodatek.

Modne drzwi zewnętrzne 2020 to drzwi oszczędne w wyrazie, minimalistyczne i eleganckie. To drzwi designerskie, które łączą funkcjonalność, najwyższą jakość aluminium i precyzję wykonania oraz oryginalne, wysublimowane wzornictwo.

Najmodniejsze wzory drzwi zewnętrznych 2020

Polecamy również artykuł Drzwi przesuwne – czy warto?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.