Blog

Wejściowych drzwi zewnętrznych nie kupuje się na chwilę. To zakup na całe lata. Mało tego, zakup, który oglądamy – my i nasi goście – dosłownie każdego dnia. Nie znaczy to jednak wcale, że muszą być neutralne czy uniwersalne stylistycznie. Przeciwnie – mogą, wpisywać się w najnowsze trendy wzornicze. Czym się charakteryzują modne drzwi zewnętrzne? I jakich rozwiązań poszukują obecnie inwestorzy? Zobaczcie sami.

Wybierając drzwi zewnętrzne, największą uwagę przykładamy do ich funkcjonalności. Chcemy, by były ciepłe, to znaczy dobrze chroniły nasz dom przed ucieczką ciepła. Sprawdzamy więc izolacyjność termiczną. Oprócz tego duży nacisk kładziemy na względy bezpieczeństwa. Czy drzwi wejściowe wyposażone są w odpowiednie okucia antywyważeniowe i odpowiednie zabezpieczenia utrudniające włamywaczom ich sforsowanie? Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe to jeden z must have inwestorów.

Ale to nie wszystko. Szukając idealnych drzwi zewnętrznych wejściowych, sprawdzamy też izolacyjność akustyczną. To znaczy to, jak chronią przed hałasami z zewnątrz i… wewnątrz. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku czy kamiennicy, i wcale nie chcemy słyszeć odgłosów z klatki schodowej. Ani nie mamy ochoty na bycie podsłuchiwanymi przez wścibskich sąsiadów 🙂

Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość – wszak wejściowe drzwi zewnętrzne do domu kupujemy na lata. No i oczywiście kwestie estetyczne.

I tu pojawia się pytanie: Czy szukając idealnych drzwi wejściowych, powinniśmy się kierować ponadczasowymi stylami, czy raczej modą? Odpowiedź będzie przewrotna. Wszystko zależy od nas samych. Czy szukamy rozwiązania bezpiecznego stylistycznie? Czy też chcemy po prostu tego, co nam się podoba? Trendy idą nam tu z pomocą, gdyż, w przypadku drzwi zewnętrznych, nie są tak zmienne, jak np. w kwestii aranżacji wnętrz.

Jakie więc drzwi zewnętrzne cieszą się obecnie największym zainteresowaniem? Jakie rozwiązania są modne i poszukiwane? Oto 5 najważniejszych aspektów.

drzwi zewnętrzne, drzwi, drzwi do domu, drzwi wejściowe, modne drzwi zewnętrzne, strefa wejścia, drzwi Abakus
fot. canva.com

Minimalistyczne i nowoczesne modne drzwi zewnętrzne

Pierwszorzędną cechą drzwi wejściowych, jeśli chodzi o estetykę, jest ich forma. Do wyboru w ofercie Abakus jest mnóstw modeli i wzorów. Co ciekawe, większość z tych najbardziej popularnych jest bardzo minimalistyczna. Inwestorzy najchętniej wybierają drzwi PVC i aluminiowe o prostej formie. Ich dekoracją bywają wstawki ze stali, ale próżno szukać wśród nowoczesnych drzwi głębokich frezów i zdobień, które są tak charakterystyczne na przykład w przypadku drzwi zewnętrzne drewniane.

drzwi zewnętrzne, drzwi, drzwi do domu, drzwi wejściowe, modne drzwi zewnętrzne, strefa wejścia, drzwi Abakus

Drzwi wejściowe w modnych kolorach

W kwestii kolorystyki wejściowych drzwi zewnętrznych w 2022 roku i w trendach na 2023 zaskoczenia nie ma. Jak pokazują nasze statystyki, wśród najczęściej wybieranych kolorów drzwi zewnętrznych wciąż są szarości – zwłaszcza antracyt, a także kolory drewnopodobne.

Te pierwsze – w uni kolorach polecane są zwłaszcza do domów nowoczesnych. Najlepiej wyglądają w połączeniu z jasną elewacją, a także stolarką i dachem w podobnym odcieniu.

Z kolei drzwi ubrane w okleiny drewnopodobne, podobają się głównie miłośnikom styli bardziej naturalnych. Na przykład skandynawskiego czy rustykalnego. Co ważne, zachowując urok naturalnego materiału, oferują wszystkie walory stolarki PVC. Są równie energooszczędne, wytrzymałe i łatwe w konserwacji.

W ofercie Abakus nie brakuje też drzwi w dużo odważniejszych i oryginalnych kolorach. Inwestorzy mogą wybrać drzwi zewnętrzne z ościeżnicą w kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym, a nawet żółtym. Jeśli więc marzycie o bardzo niesztampowym rozwiązaniu, nie ma problemu.

Ale to nie wszystko.

Bardzo często inwestorom zależy na perfekcyjnym dopasowaniu kolorystyki drzwi do odcienia stolarki okiennej. W przypadku drzwi PVC to nie problem, gdyż modele, które proponuje Abakus, dostępne są w zasadzie w tych samych foliach, co okna – m.in. bluENERGY i bluSYNEGO.

W przypadku stolarki aluminiowej, gdy na przykład zestawiamy drzwi zewnętrzne z aluminium i okna plastikowe, odcienie mogą się jednak nieco różnić od siebie.

Dowiedz się więcej o drzwiach zewnętrznych Abakus: Zobacz ofertę naszych drzwi wejściowych.

drzwi zewnętrzne, drzwi, drzwi do domu, drzwi wejściowe, modne drzwi zewnętrzne, strefa wejścia, drzwi Abakus

Modne drzwi zewnętrzne z przeszkleniami

Jak wspomnieliśmy – najczęściej wybierane drzwi zewnętrzne są bardzo minimalistyczne. Nie znaczy to jednak, że taka ma być cała strefa wejścia. Nawet wybierając nowoczesne, proste skrzydło, strefę wejścia można skutecznie i efektownie rozbudować.

Klienci bardzo chętnie sięgają po drzwi z przeszkleniami. Większe i mniejsze wstawki szklane sprawiają, że można bez otwierania skrzydła sprawdzić, kto stoi za drzwiami. Z drugiej strony, odpowiednie, nietransparentne tafle zapewniają intymność i poczucie bezpieczeństwa.

Inną, bardzo popularną opcją są naświetla. Takie mniejsze i większe przeszklenia, nie w samym skrzydle, ale obok niego, są bardzo atrakcyjną formą wzbogacenia strefy wejściowej do domu. Wyglądają fenomenalnie w zabudowach różnego typu, a dodatkowo pozwalają wpuścić do przedsionka trochę naturalnego światła. To szczególnie ważne, jeśli hol pozbawiony jest innych okien. Naświetla zamontować można zarówno nad drzwiami, jak i po ich bokach.

Modne drzwi zewnętrzne do domu – z klamką czy podchwytem?

Innym elementem zarazem funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym, są klamki i podchwyty. Wybór między jednym i drugim rozwiązaniem w przypadku drzwi zewnętrznych bywa trudny. Wiele osób nie wyobraża sobie zastąpienia tradycyjnej klamki podchwytem. Inni zaś tylko te drugie rozwiązanie uznają za słuszne i najwygodniejsze.

W ofercie Abakus znaleźć można klamki i podchwyty w najróżniejszych stylach. To ułatwia wybór, ale nie czyni go wcale łatwym. Pełną ofertę naszych rozwiązań znajdziecie tutaj: Katalog drzwi zewnętrznych i tarasowych Abakus.

drzwi zewnętrzne, drzwi, drzwi do domu, drzwi wejściowe, modne drzwi zewnętrzne, strefa wejścia, drzwi Abakus

Drzwi wejściowe z czytnikiem linii papilarnych

Coraz liczniejsze grono inwestorów, szukając idealnych drzwi zewnętrznych do domu, stawia na rozwiązania inteligentne. Jakie kwestie są tu istotne? Na przykład czy można drzwi podłączyć do systemów domu inteligentnego. Czy będą kompatybilne z systemem alarmowym, a także czy i jak będzie można nimi sterować.

Ukłonem w stronę komfortu użytkowania są czytniki linii papilarnych. Dzięki nim możemy na zawsze zapomnieć o szukaniu kluczy czy konieczności ich wymieniania, gdy któryś komplet się zagubi.

Czytniki do drzwi aluminiowych potrafią zapamiętać nawet do 200 użytkowników. Wystarczy przyłożyć palec i gotowe – skrzydła otwierają się automatycznie, cicho i lekko. Dodatkowo istnieje możliwość zdalnego sterowania skrzydłem za pomocą pilota. Drzwi wejściowe zewnętrzne z czytnikiem linii papilarnych wykonujemy na profilu Aluprof.

inne z tej kategorii