Blog

Klamki ze stali nierdzewnej Formani TIMELESS

Firma Formani stworzyła ekstrawagancką linię klamek ze stali nierdzewnej TIMELESS. Zobacz, jak wyglądają kolekcjonerskie nierdzewne klamki do drzwi zewnętrznych lub tarasowych Abakus.

Tak jak elegancka biżuteria, torebka czy buty dodają blasku kobiecie, tak elementy wykończenia nadają klasę wnętrzu. Holenderska firma Formani stworzyła ekstrawagancką linię klamek ze stali nierdzewnej najwyższej klasy TIMELESS. Ich ponadczasowość, uniwersalność, a jednocześnie finezyjna nowoczesność to spełnienie marzenia każdego z nas o pięknym wnętrzu, które z łatwością można zrealizować w polskich domach dzięki Abakus Okna.

klamki ze stali nierdzewnej, klamki nierdzewne, klamki timeless, klamki formani, klamki do drzwi
Źródło: formani.nl

Formani w Polsce

Holenderska firma Formani od wielu lat wiedzie prym jako producent szeroko pojętych detali: klamek, uchwytów czy okuć. Według Charlesa Earnesa, uważanego za „ojca założyciela” Formani, właśnie te „szczegóły nie są szczegółami. One tworzą projekt”. Dewiza ta stała się mottem i misją holenderskiego koncernu, który swoją sieć partnerską rozszerzył już na ponad 40 krajów na całym świecie, w tym również w Polsce. Pierwsze projekty klamek nierdzewnych i innych elementów wyposażenia wnętrz mocno korespondowały z holenderkim minimalizmem i prostotą. Dziś Formani znana jest już jako firma, która współpracuje z projektantami z różnych miejsc na świecie i poprzez swoje produkty, w tym klamki ze stali nierdzewnej z kolekcji TIMELESS, przemyca małe kolekcje kultury narodowej. 

klamki ze stali nierdzewnej, klamki nierdzewne, klamki timeless, klamki formani, klamki do drzwi
Źródło: formani.nl

Klamki ze stali nierdzewnej TIMELESS

Kolekcja klamek ze stali nierdzewnej Formani otrzymała nazwę TIMELESS nie bez powodu. Jej ponadczasowy i wyrafinowany charakter można dostrzec w każdym szczególe, kształcie i fakturze klamek nierdzewnych. Wybrzmiewa tu jednak i drugi aspekt. TIMELESS to kolekcja klamek ze stali nierdzewnej, które przetrwały próbę czasu. Ich prototypy pochodzą z okresu 1815-1950. Jeśli zastanawiacie się, z którego roku jest Wasza nierdzewna klamka, spójrzcie do katalogu. Każdy model klamki ze stali nierdzewnej TIMELESS odnosi się do nazwy roku, z którego pochodzi oryginał. 

Tam gdzie autentyczność łączy się z nowoczesnością – TIMELESS

W najnowszej, a zarazem „najstarszej” kolekcji klamek nierdzewnych TIMELESS Formani hołduje z całym zaangażowaniem tradycji. Mamy tu zachowane oryginalne wzory i mocowania, a bazowym materiałem jest mosiądz. Każda klamka ze stali nierdzewnej serii TIMELESS zachwyca oryginalnym wykończeniem z dodatkami wykonanymi z matowego lub błyszczącego niklu albo niepomalowanego mosiądzu. Gdyby jednak Formani zachował jedynie klasyczne projekty klamek ze stali nierdzewnej, nie byłoby w nich nic specjalnego, poza umiłowaniem do pewnego okresu historycznego. Dlatego Formani poszedł o krok dalej. Kolekcja klamek ze stali nierdzewnej TIMELESS w piękny sposób łączy autentyczność z nowoczesnością, klasykę z elementami współczesnej funkcjonalności. Możemy się więc cieszyć komfortem użytkowania najwyższej jakości mechanizmów i specjalnymi powłokami przeznaczonymi do intensywnego użytkowania.

klamki ze stali nierdzewnej, klamki nierdzewne, klamki timeless, klamki formani, klamki do drzwi
Źródło: formani.nl

Klamki do drzwi ze stali nierdzewnej TIMELESS

Klamki do drzwi zewnętrznych i tarasowych ze stali nierdzewnej TIMELESS to propozycja Abakus Okna dla najbardziej wymagających klientów, poszukujących piękna rozwiązań do swojego nowoczesnego domu. Klamki do drzwi zewnętrznych lub tarasowych wykonane ze stali nierdzewnej to przede wszystkim niczym niezakłócona trwałość powłoki (sprawdź również najlepsze klamki antywłamaniowe), w stu procentach odporna na wycieranie i zarysowania. Dlatego produkty ze stali nierdzewnej często stosuje się tam, gdzie inwestor stawia na niezawodność i… ponadczasowość.

klamki ze stali nierdzewnej, klamki nierdzewne, klamki timeless, klamki formani, klamki do drzwi
Źródło: formani.nl

A gdy wspominamy o ponadczasowości, to znowuż nasuwa nam się uzasadnione skojarzenie z klamkami ze stali nierdzewnej z kolekcji TIMELESS o nowoczesnym, niezwykle ujmującym designie. Abakus Okna stosuje klamki ze stali nierdzewnej do drzwi zewnętrznych lub tarasowych PVC (PCV, PCW) i aluminiowych. Najcześciej są to nierdzewne klamki z wąskimi, podłużnymi lub owalnymi szyldami. Choć oczywiście, na ogół zarezerwowane w projektach architektów i dekoratorów wnętrz do przestrzeni biurowej czy komercyjnej, klamki ze stali nierdzewnej z kwadratowym czy okrągłym szyldem (rozetą) równie często z uwielbieniem wybierają prywatni inwestorzy Abakus Okna do nowoczesnych realizacji. 

klamki ze stali nierdzewnej, klamki nierdzewne, klamki timeless, klamki formani, klamki do drzwi
Źródło: formani.nl

Formani i Abakus Okna

Abakus Okna coś łączy z firmą Formani. Nie jest to tylko stała współpraca w zakresie partnerstwa produktowego. Jak Formani, tak i Abakus Okna jest firmą innowacyjną zorientowaną na Klienta, której celem jest stworzenie ekskluzywnych i wysokiej jakości koncepcji wnętrz na całym świecie. Nie tylko same klamki do drzwi ze stali nierdzewnej TIMELESS, ale i całe okna oraz drzwi zewnętrzne czy drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne HS i uchylno-przesuwne PSK, pokazują, że Abakus Okna stawia na trwałość, ponadczasowość i niezawodność przez lata. Szczegóły robią różnicę, dlatego Abakus Okna, jak i Formani w kolekcji TIMELESS, stawia na jakość ukrytą w detalach.

inne z tej kategorii