Blog

Strefa wejścia do domu to najbardziej reprezentacyjna i… newralgiczna z punktu widzenia bezpieczeństwa jego część. To miejsce gdzie przekraczamy granicę świata prywatnego, a także witamy naszych bliskich i przyjaciół. Jednocześnie to również bariera dla gości nieproszonych, a także ochrona przed niepotrzebną ucieczką ciepła i hałasem. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, by jednocześnie stanowiły ozdobę domu i stały na jego straży?

drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe, zewnętrzne drzwi wejściowe, drzwi zewnętrzne z drewna, drewniane drzwi zewnętrzne, eleganckie drewniane drzwi

Może drewniane drzwi zewnętrzne?

Naturalne drewno to jeden z najchętniej wybieranych w budownictwie materiałów. Kojarzące się z domem babci i dziadka drzwi z dębiny nawet dziś stanowią dla wielu osób synonim wytrzymałości. Sporo w tym racji. Nie bez powodu tak wiele drewnianych, niekiedy wzmacnianych metalem drzwi sprzed lat, zachowało się w dobrym stanie.

Drewno to materiał ciepły, bardzo wdzięczny w obróbce, a przy tym niepowtarzalny i absolutnie przepiękny. Tyle, że nie pozbawiony wad. Drzwi z drewna rzeczywiście będą nam dobrze służyć, ale tylko wówczas gdy surowiec zostanie odpowiednio przygotowany. Mowa m.in. o procesie suszenia, a z tym bywa różnie. Poza tym drewnianą stolarkę należy systematycznie konserwować. I to we właściwy sposób. Zabezpieczenie jej przed działaniem słońca, wilgoci i wody jest i czasochłonne, i kosztowne. A jeśli o kosztach mowa – drewniane drzwi absolutnie nie są ekonomicznym rozwiązaniem. Przeciwnie. Oznaczają duży wydatek.

drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe, zewnętrzne drzwi wejściowe, drzwi zewnętrzne z PCV, drewniane drzwi zewnętrzne, eleganckie plastikowe drzwi, drzwi zewnętrzne z tworzywa, ładne drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne z PVC

Zdecydowanie przyjaźniejsze dla portfela są drzwi wykonane z tworzywa. Produkowane są na wymiar – standardowy lub nietypowy ze specjalnej płyty kompozytowej, która jest ocieplana pianą poliuretanową. Dzięki temu drzwi z PVC stanowią doskonałą ochronę przed ucieczką ciepła. Ale nie tylko przed tym. Oferują również świetną izolację akustyczną – dzięki nim niechciane hałasy z sąsiedztwa nie będą nam przeszkadzać w zaciszu naszych czterech ścian.

Drzwi PCV są chętnie wybierane również ze względów estetycznych. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, które idealnie pasują do oklein stolarki okiennej. To ważne, bo dopasowanie wszystkich elementów domu i jego otoczenia jest nieodzowne, by uzyskać spójny harmonijny efekt. Decydując się na drzwi PVC mamy też możliwość ich spersonalizowania także w inny sposób. Do wyboru mamy wiele wariantów różniących się detalami dekoracyjnymi i kształtem przeszkleń, a także rodzajem zastosowanego szkła. W zależności od preferencji możemy zdecydować się np. na szkło transparentne lub z różnymi ornamentami gwarantującymi dyskrecję. (Przeczytaj więcej na temat naszych szyb ornamentowych). Poza tym producenci oferują szeroką gamę klamek i podchwytów.

Co ważne, drzwi z PVC wymagają znacznie mniej troski i pracy niż modele wykonane z innych materiałów. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na czynniki atmosferyczne.

Zobacz ofertę: drzwi zewnętrznych Abakus

drzwi zewnętrzne, drzwi wejściowe, zewnętrzne drzwi wejściowe, drzwi zewnętrzne z aluminium, aluminiowe drzwi zewnętrzne, eleganckie drzwi

Drzwi zewnętrzne z aluminium

Jeszcze więcej możliwości i bardziej spektakularny efekt oferują systemy aluminiowe z panelem nakładkowym lub wsadowym. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań umożliwia wykonanie drzwi z aluminium o wymiarach 1,4 m szerokości i aż 2,6 m wysokości. Mało tego – podobnie jak w przypadku drzwi PVC możemy je rozbudowywać za pomocą dodatkowych doświetli – bocznych i górnych.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne oferują korzystne parametry energooszczędności i wytrzymałości, dzięki czemu służyć będą przez całe lata. Zastosowanie odpowiednich okuć redukuje ryzyko włamania, zaś nowoczesne rozwiązania podnoszą komfort użytkowania. W jaki sposób? Dobrym przykładem jest opcjonalnie dostępny czytnik linii papilarnych, dzięki któremu możemy przestać się martwić kluczami. Już nie trzeba będzie ich szukać tuż przed wyjściem, ani martwić się, że się zgubią, albo co gorsze – zostaną skradzione. Aby otworzyć drzwi z czytnikiem wystarczy przyłożyć palec do czytnika – i gotowe. Co ciekawe – system jest w stanie zapamiętać aż 200 odcisków.

Drzwi panelowe w ofercie Abakus dostępne są w bogatej ofercie kolorów i wzorów, które jednak mogą się nieco różnić od folii stosowanych w stolarce okiennej z PVC. Nie jest to najtańsza opcja, ale z pewnością docenią ją Ci, którzy szukają najlepszych i najbardziej ekskluzywnych rozwiązań.

Zobacz ofertę: naszych produktów z aluminium.

inne z tej kategorii