Blog

Jaki był rok 2020 dla Abakus Okna S.A.? Prognozy na 2021
2020-12-29

Koniec roku to zwykle czas refleksji, podsumowań, analiz i wstępnych prognoz na rok kolejny. Jaki był dla Abakus Okna S.A. miniony 2020 rok? Jakie firma ma plany na 2021 rok?

Nowy Rok 2021 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim przychodzi czas na rozliczenie się z ubiegłym 2020 i krótkie podsumowanie. Jaki był mijający rok 2020 dla Abakus Okna S.A.? Czy zaliczamy go do jednego z bardziej udanych lat sprzedażowych? Czy może dynamika wzrostu, ze względu na wpływ COVID-19, nas rozczarowała? Krótko, acz treściwie donosimy z frontu Abakus Okna i uważnie patrzymy w przyszłość, wieszcząc prognozy na 2021 🙂 

Jaki był rok 2020 dla Abakus Okna S.A.? Prognozy na 2021
Źródło: Pinterest.com

Rok 2020 w Abakus Okna S.A.

Czas pandemii wniósł wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu nas wszystkich. My również – jako firma, pracodawca czy partner biznesowy – musieliśmy zmierzyć się z trudną i nieprzewidywalną rzeczywistością. Założona przez nas strategia długoterminowa uległa natychmiastowej weryfikacji. Dosłownie z dnia na dzień zmienił się model zarządzania, przez co firma musiała dostosowywać się do codziennie zmieniających się realiów. Choć nowe przyszło nieoczekiwanie, to poradziliśmy sobie z nim rewelacyjnie. Abakus Okna S.A. kończy rok z blisko 10-procentowym wzrostem obrotów w porównaniu z rokiem ubiegłym, przy jednoczesnym wzroście udziałów na rynku polskim i zagranicznym w kluczowych dla firmy kategoriach rynkowych. 

Jaki był rok 2020 dla Abakus Okna S.A.? Prognozy na 2021

Jesteśmy również zadowoleni, że w Nowy Rok 2021 wchodzimy z pełnym składem specjalistów, inżynierów i innych wysoko wykwalifikowanych pracowników z Abakusowej rodziny. Nie tylko nie planujemy zwolnień, ale chcemy również zwiększyć zatrudnienie i zdynamizować produkcję firmy. Jeśli więc szukasz pracy w obszarze stolarki otworowej, zajrzyj do naszej zakładki Kariera i prześlij nam swoje CV. 

Prognozy na rok 2021

Firma Abakus Okna S.A. jest daleka od tego, aby zadowolić się małą stabilizacją po koronawirusowej zawierusze 🙂 Wręcz przeciwnie – odważnie patrzymy w przyszłość. W planach mamy rozwój silnego brandu stolarki aluminiowej ALU IN, nowych linii produktowych, forsowanie strategii producenta wyrobów PCV i aluminium marki Premium, wprowadzenie innowacji oraz potwierdzenie wizerunku jako partnera proklienckiego, gwarantującego jakość, wiarygodność i stabilność.

Jaki był rok 2020 dla Abakus Okna S.A.? Prognozy na 2021

Choć analitycy branżowi prognozują, że skutki pandemii w branży stolarki otworowej odczujemy dopiero w 2021 roku, nie zwalniamy tempa. Jak zauważył portal money.pl, bazując na analizach Santandera BP, przewagę na rynku zyskają firmy, które będą dysponować nowoczesnym parkiem maszynowym i będą w stanie konkurować terminami realizacji zindywidualizowanych zamówień. W tym segmencie Abakus Okna S.A., jako właściciel jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie Środkowo-Wschodniej ze wdrożoną autorską technologią zarządzania i jakości produkcji IRMC Production©, jest w branży bezkonkurencyjny. 

park maszynowy, magazyn wysokiego składowania, technologia Abakus, IRMC Production, okna pcv, pvc, dobre okna, okna wt 21, drzwi tarasowe, drzwi przesuwne, hs, psk, abakus okna, okna białystok, okna śląsk

Już dziś wiadomo, że produktami marki Abakus Okna S.A. zainteresowane są kraje z UE i spoza niej, a sieć dystrybucji krajowej zwiększa się w przyspieszonym tempie. Okazuje się więc, że czynniki, w tym COVID-19, które dla jednych są utrudniające rozwój w branży okien i drzwi, dla innych mogą znacząco przełożyć się na wyniki. To pozwala nam z wyjątkowym optymizmem, acz czujnie wkroczyć w 2021 rok i patrzeć w przyszłość 🙂 

inne z tej kategorii