Blog

Proces produkcji okien PCV
2020-06-25

Dziś prezentujemy Wam proces produkcji nowoczesnych okien PCV. Sprawdź, ile serca wkładamy w swoją pracę i dowiedz się, jak produkuje sie okna PCV.

Zajrzyj za „kulisy” jednego z największego parków maszynowych w Europie i sprawdź, jak krok po kroku produkuje sie Twoje nowoczesne okna PCV.

  1. Wstępny proces produkcji okna – przyjęcie surowców do magazynu
  2. Technologia produkcji okien PCV technologia, w jakiej produkuje się okna
  3. Transport i logistyka

Najlepsi producenci profili PCV w Europie wysyłają surowce do produkcji okien i drzwi. Abakus Okna S.A. przyjmuje na magazyn wysokiego składowania jedynie najwyższej jakości produkty. Zespół ekspercki pobiera próbki do badań i szczegółowej weryfikacji. W ten sposób zakwalifikowane tworzywa podlegają stabilizacji.

proces produkcji okien pcv

Wstępny proces produkcji okna – przyjęcie surowców do magazynu

Współpracujemy tylko z najlepszymi producentami profili PCV w Europie, oferującymi wysoką jakość i innowacyjność produktów. To od nich otrzymujemy surowce niezbędne do produkcji. Są to między innymi profile stalowe (odpowiadające za sztywność nowoczesnych okien PCV), profile ramy, skrzydła, profile listew mocujących i stabilizujących, pakiety szklane, profile słupka ruchomego czy słupka stałego.

technologia produkcji okien pcv

Na tym etapie nasz zespół ekspercki sprawdza, czy wszystkie surowce spełniają kryteria i normy, aby mogły zostać przyjęte do procesu produkcji okna PCV. Badamy m.in. twardość, kształt i jakość kształtowników stalowych oraz wszystkich profili wykonanych z PCV. Z każdej nadesłanej partii materiałów pobierane są próbki, które następnie trafiają do naszego laboratorium. Dopiero po ich szczegółowej weryfikacji i wykonaniu niezbędnych badań, zezwalamy na przyjęcie danego tworzywa do magazynu. Wreszcie surowce są stabilizowane pod kątem odpowiedniej, optymalnej do produkcji okien temperatury.

Technologia produkcji okien PCV – technologia, w jakiej produkuje się okna

Każde nowoczesne okno PCV jest „zaprojektowane cyfrowo”. Oznacza to, że poszczególne elementy składowe okna posiadają cyfrowy obraz, który maszyny odczytują poprzez nasz autorski system zarządzania i jakości technologii produkcji okien PCV IRMC Production®. Dzięki niemu wiedzą, w którym miejscu dany element ma zostać ucięty, gdzie ma być wykonany otwór do odprowadzenia wody, gdzie powinna znajdować się klamka, w jakiej odległości powinno nastąpić połączenie elementów z PCV z elementem stalowym itd.

Po wyprodukowaniu poszczególnych elementów następuje proces łączenia części składowych nowoczesnego okna PCV. Pod wpływem wysokiej temperatury oraz ciśnienia otrzymujemy gotowy produkt w postaci ramy lub skrzydła. Na tym etapie każda partia produktu przechodzi dodatkowe badania pod kątem wytrzymałości. Nasze okna spełniają 180% obowiązującej normy, tj. 5100 N (norma: 2900 N).

proces produkcji okien

Kolejnym stadium produkcji jest zakładanie okucia przez 6-głowicowe roboty. Jest to etap niezwykle ważny, ponieważ idealnie dobrane okucia zapewniają szczelność i optymalne funkcjonowanie okna. Również w tym przypadku opieramy się na działaniu naszego niezawodnego systemu IRMC Production®. Dzięki niemu każda śruba jest przymocowana z najwyższą precyzją i z optymalnym momentem obrotowym, co gwarantuje długoletnie i trwałe użytkowanie nowoczesnych okien PCV.

Na ostatnim etapie produkcyjnym łączymy ramy ze skrzydłami oraz mocujemy w nich na stałe pakiety szklane – uprzednio sprawdzone pod kątem szczelności i czystości – za pomocą specjalnych profili przyszybowych. W przypadku dużych gabarytowo okien PCV pakiety dodatkowo są wklejane.

Transport i logistyka

Każdy nasz produkt, po zejściu z linii produkcyjnych, jest odpowiednio sprawdzany przez wyspecjalizowanych kontrolerów, odpowiedzialnych za produkt. Posługując się unikalnym kodem, zaświadczają o wysokiej jakości każdego nowoczesnego okna PCV opuszczającego linię technologiczną. Tak przygotowane produkty są transportowe do dystrybutorów, a potem do Twojego domu.

proces produkcji okna
Źródło: roadstars.mercedes-benz.com/: Abakus dba o jakość i estetykę swoich okien – Firma wykorzystuje Atego do przyjaznych klientom dostaw

W osobnym artykule również więcej informacji o tym, jak działa park maszynowy Abakus>>

inne z tej kategorii