Blog

Kolorowe wnętrza domów

Jesteś osobą żywiołową i nudzą cię stonowane wnętrza bez wyrazu, w których brakuje energii i…

Jesteś osobą żywiołową i nudzą cię stonowane wnętrza bez wyrazu, w których brakuje energii i kolorów? Chcesz zaryzykować i poeksperymentować barwą, fakturą i niesztampowymi dodatkami? Sprawdź, jak urządzić oryginalne, kolorowe wnętrza w tzw. stylu dla odważnych. Oto pomysły na dodanie kolorów do wnętrz w ciekawych aranżacjach domu czy mieszkania.

1. Kolorowe wnętrza w stylu dla odważnych
2. Jak urządzić oryginalne, kolorowe wnętrze domu?
3. Kolory wnętrz dla odważnych 2020
4. Czym jest color blocking?
5. Niebanalne dodatki do domu
wnętrza
drzwi zewnętrzne
fotele, krzesła
tkaniny, poduszki, dodatki materiałowe
tapety
dywany
oświetlenie
zegary
6. Twoje pasje, twój dom

kolorowe wnętrza domów

Kolorowe wnętrza w stylu dla odważnych

Styl odważny, czyli taki, w których nie ma miejsca na banalność, nijakość, przewidywalność i powtarzalność. To kolorowe wnętrze domu nasycone mozaiką barw, krzykliwych wzorów, soczystością i ostrością wyrazu. To łamanie wszelkich konwenansów łączenia form w stylach, które znamy dotychczas – mieszanka wybuchowa różnych stylów i trendów. Jeden nazwie ten styl ekscentryzmem, drugi ekstrawagancją.

Tak zwany styl dla odważnych nie jest jednak chaotyczny, niespójny, pełen przypadkowości czy bałaganu. Wręcz przeciwnie – projekty na oryginalne wnętrza są z jednymi z tych najbardziej przemyślanych, dopracowanych i spójnych.

kolorowe wnętrza aranżacje

Jak urządzić oryginalne, kolorowe wnętrze wnętrze?

Aranżacje wnętrz nasycone wieloma kolorami, fakturami i dodatkami są trudne do urządzania i łatwo osiągnąć w nich efekt odwrotny do zamierzonego. Nadmiar w tym kontekście może być zgubny. Gdy nieumiejętnie się nim „steruje”, zamiast nadać swojemu domowi/mieszkaniu ekstrawagancji, stworzysz przestrzeń zagraconą.

Pamiętaj jednak, że każdy z nas ma inaczej ustawione granice wyczucia estetycznego. Jeśli więc wnętrze odzwierciedla twój charakter, koresponduje z twoją osobowością, wyraża ciebie, twój światopogląd, dodaje ci optymizmu i czujesz się w nim wspaniale, to znaczy, że właśnie stworzyłeś idealną dla siebie przestrzeń.

kolorowe wnętrza domów

Kolory wnętrz dla odważnych 2020

Dom osoby idącej z duchem czasu i żywiołowej najbardziej wyraża się przez nasycenie barw i odcieni. W aranżacjach takich kolorowych wnętrz z 2020 roku urządzonych przez osobę nowoczesną najczęściej królują energetyczne kolory – mieszanki z czerwienią, żółcią i fioletem w roli głównej, najczęściej zestawione obok siebie i skontrastowane zgodnie z trendem color blocking.

kolory do wnętrza

Czym jest color blocking?

Color blocking to metoda łączenia kolorów znajdujących się po przeciwnych stronach koła barw. Chłodny odcień koloru błękitnego wyróżni twoje wnętrze, gdy połączysz go z kolorem pomarańczowym. Z różem, fioletem czy czerwienią doskonale „skonfrontuje” się kolor zielony, a z jaskrawą żółcią kobaltowy niebieski. Całość nabierze jeszcze ciekawszego wyrazu, gdy te odważne kolory zestawimy ze wzorami geometrycznymi i motywami orientalnymi. Wnętrze nabierze życia i optymizmu, a ciebie naładuje energetycznie.

kolor do wnętrz

Kolorowe aranżacje wnętrz domów – niebanalne dodatki do domu

Każdy element wyposażenia domu – meble, poduszki, żyrandole, zegar, dywan, koce, ozdobne wazony itp. – może stać się oryginalnym akcentem twojego domu. Możesz eksperymentować za pomocą barw, faktur, wzorów, zestawień. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów.

Wnętrza:

Drzwi zewnętrzne:

Fotele, krzesła:

Tkaniny, poduszki, dodatki materiałowe:

Tapety:

Dywany:

Oświetlenie:

Zegary:

Twoje pasje, twój dom

Kochasz jeździć rowerem? Pokaż to. Twoją pasją są podróże? Niech dom wypełni się akcentami twoich zagranicznych wojaży. Najbardziej w życiu cenisz rodzinę i to ona daje ci energię na co dzień? Otocz się nią (np. ramkami). Twoje wnętrze może odważnie deklarować to, jakim jesteś spontanicznym, pogodnym i optymistycznym człowiekiem. Pozwól sobie na tyle eksperymentów w domu, na ile pozwala ci twoja osobowość. I pamiętaj, że ludzie nie dlatego przestają się bawić, bo się starzeją, ale starzeją się, bo przestają się bawić (Mark Twain). Tak samo jest z wnętrzami 🙂

Sprawdź również Boho dekoracje, czyli 5 sposobów na stylową majówkę>>

inne z tej kategorii