• Blog

    >

  • Jak działa jeden z największych parków maszynowych w Europie Abakus Okna S.A.?

Blog

Jak działa jeden z największych parków maszynowych w Europie Abakus Okna S.A.?
2020-06-25

Park maszynowy do produkcji ciepłych okien plastikowych PCV. Sprawdźcie opatentowane technologie profesjonalistów Abakus i odkryjcie sekret produkcji najlepszego producenta okien i drzwi.

Myśląc o parku maszynowym, najpewniej macie w głowie obraz gospodarstwa rolnego albo zakładu do produkcji mebli 🙂 Nie będziemy wam przytaczać definicji parku maszynowego. Dziś chcemy pokazać Wam, jak funkcjonuje nasza imponująca fabryka okien. Zapraszamy do jednego z największych parków maszynowych do produkcji okien w Europie Abakus Okna S.A.

Abakus Okna S.A. producent okien i drzwi Białystok?

Wyszukiwarki Google nie da się oszukać 🙂 Pięknie pozycjonuje Abakus Okna, gdy padają frazy: plastikowe okna PCV Białystok, fabryka okien Białystok, producent okien PCV i aluminiowych oraz drzwi Białystok 🙂 Wszystko za sprawą naszego parku maszynowego. Ta potężna fabryka okien PCV jest dumą właśnie Białegostoku. A konkretniej mówiąc, zakład Abakus Okna S.A., produkujący ciepłe okna PCV, znajduje się w Choroszczy obok Białegostoku, w województwie podlaskim. Jak widać, nawet Google docenił nasz ogromny park maszynowy i wskazuje, że dzięki Abakus Okna S.A. Białystok słynie z fabryki plastikowych okien za sprawą producenta okien PCV i aluminiowych Abakus Okna.

Park maszynowy do produkcji okien – opatentowana technologia w pracy Abakus Okna

W pełni zautomatyzowany, innowacyjny park maszynowy Abakus funkcjonuje w oparciu o zintegrowany, ekologiczny system zarządzania i jakości produkcji – IRMC Production®. Wypracowane i certyfikowane struktury odpowiedzialności za produkt czynią go perfekcyjnym pod względem wykonania, jak i eksploatacji. IRMC Production®, jako jedna z najnowocześniejszych technologii integralnej, zapewnia systemowe zarządzanie zasobami, wiedzą i obsługą klienta. Jest to nowoczesne rozwiązanie spełniające standardy światowe, wdrożone w celu optymalizowania działań, maksymalizowania jakości oraz racjonalizowania zużycia energii.  

park maszynowy do produkcji okien

Mówiąc prostszym językiemnasz park maszynowy działa dzięki systemowi IRMC Production®. Jest on w całości opracowany i wdrożony przez specjalistów Abakus. To właśnie on odpowiada za doskonałą jakość ciepłych okien plastikowych. Wszelkie pozytywne opinie odnośnie plastikowych okien i drzwi Abakus Okna zawdzięczamy tej niezrównanej technologii. Dzięki niej Abakus Okna jest gwarancją najwyższej klasy okien PCV, jakości tworzywa i powtarzalności najlepszy parametrów.

IRMC Production® to również dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy oraz zdrowie pracowników. Oferowane przez Abakus rozwiązania są proekologiczne, wdrażane w trosce o środowisko naturalne i energooszczędność. Autorski znak jakości gwarantuje także terminowość dostaw, wysoki poziom usług oraz relacji z konsumentem.

Maszyny w parku maszynowym do produkcji okien

Hale produkcyjno-magazynowe Abakus Okna S.A. zajmują powierzchnię o wielkości 14 000 m2.  W 2014 roku zostały rozbudowane o centrum tnąco-obróbcze do skrzydeł, centrum tnące do ram oraz sztancownicę do stali; w 2015 roku powiększyły się o linie zgrzewająco-czyszczące, automat do przykręcania słupków, a w roku kolejnym o automaty do przykręcania okuć w skrzydłach i przykręcania zawiasów ramowych, jak również o centrum do cięcia listew. Na tym nie skończyła się rewitalizacja parku maszynowego. Rok 2017 upłynął pod znakiem modernizacji działu aluminium, a już w 2019 roku zakład produkcyjny Abakus Okna S.A. został wyposażony w sortownię szkła i jeden z najnowocześniejszych magazynów wysokiego składowania, który wyróżnił go na tle konkurencji. Więcej o magazynie wysokiego składowania przeczytasz w osobnym artykule.

Sprawdź również, jak krok po kroku wygląda proces produkcji w parku maszynowym Abakus Okna S.A.

Park maszynowy Abakus gwarancja okna ciepłego

Nie ma w tej części Europy firmy, która posiada tak dobrze wyposażony park maszynowy i tak kunsztowną technologię. Jesteśmy najlepiej przygotowanym producentem do produkcji plastikowych okien ciepłych o najlepszych współczynnikach przenikania ciepła okna Uw. Deklarowane przez nas parametry nasi Klienci zawsze znajdą w dostarczonych im produktach. Automatyzacja w tym przypadku oznacza odpowiedzialność za produkt. 

Jeśli macie Państwo pytanie dotyczące naszego parku maszynowego, zapraszamy do odwiedzenia zakładki Kontakt na stronie Abakus Okna. Produkty przez nas oferowane, którymi tak wspaniale się chwalimy ;), prosimy szukać w zakładce: Katalogi Abakus Okna.

inne z tej kategorii