Blog

Nie mamy wpływu na sytuację ekonomiczną – na rosnące ceny materiałów, energii i pracy. Ale wciąż pracujemy nad tym, by ceny okien PCV Abakus były konkurencyjne, a ich jakość była coraz wyższa. Jak? Zobaczcie jak optymalizujemy produkcję i logistykę, aby zminimalizować skutki inflacji i wahających się kursów walut.

Nie ma co ukrywać, obecna sytuacja w branży budowlanej nie jest najłatwiejsza. Składa się na nią m.in. wysoka inflacja, szybujące ceny energii, zawirowania kursów walut, rosnące stopy procentowe i wciąż spadająca liczba udzielanych kredytów, a także liczby rozpoczynanych inwestycji budowlanych. Wszystko to sprawia, że nasz segment rynku nie może spać spokojnie. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy zrobić.

W Abakus wciąż pracujemy nad optymalizacją produkcji, tak by dostarczyć Wam coraz lepsze rozwiązania. A jednocześnie, by nie podwyższać przy tym ceny okien i drzwi tarasowych. W jaki sposób?

Zobaczcie jak optymalizujemy produkcję stolarki PVC. I co robimy, żeby okna i drzwi tarasowe Abakus były dostępne w konkurencyjnych cenach.

ceny okien, produkcja okien, okna PVC, okna Abakus, ceny okien plastikowych, ceny okien PVC, jak produkujemy okna, jak produkuje się okna,

Ceny okien – co ma na nie wpływ?

Zacznijmy od tego, jakie czynniki mają wpływ na ceny okien. Jak się pewnie domyślacie – jest ich sporo. Najważniejsze to oczywiście koszty materiałów i komponentów do produkcji stolarki. Tu najważniejsze są ceny profili, szyb, stali i okuć. Wszystkie te materiały drożeją. Ale nie tylko. Na cenę okien składają się również rosnące koszty energii i paliw, a także amortyzacji – maszyn, budynków i floty. Doliczyć również trzeba koszty pracy. Warto tu zaznaczyć, że w Abakus pracuje niemal 500 osób.

Co w sytuacji, gdy w zasadzie wszystkie z powyższych kosztów rosną? Musimy pracować lepiej. I to właśnie robimy. Mamy tu na myśli jeszcze staranniejsze dopracowanie wszystkich etapów produkcji i logistyki. Pozwala nam to optymalnie zorganizować procesy, maksymalnie wykorzystać materiały i komponenty, a  przy tym zminimalizować zapotrzebowanie na energię i paliwa.

ceny okien, produkcja okien, okna PVC, okna Abakus, ceny okien plastikowych, ceny okien PVC, jak produkujemy okna, jak produkuje się okna, magazyn wysokiego składowania, magazyn Abakus

Organizacja a ceny okien

Proces produkcji okien Abakus zaczyna się nie na hali produkcyjnej, ale dużo wcześniej. Staranne planowanie zamówień, utrzymanie stanów magazynowych na odpowiednim poziomie i organizacja dostaw pozwala nam na płynną pracę. Kluczową rolę pełni tu doświadczenie naszych logistyków, a także…. ultranowoczesny magazyn wysokiego składowania.

Oddany do użytku w 2017 roku komorowy magazyn wysokiego składowania Abakus ma 60 metrów długości, 24 metrów szerokości i 15 metrów wysokości. Mieści się w nim ponad tysiąc kaset z profilami z tworzywa sztucznego oraz aluminium. Zaprojektowany specjalnie dla nas automatyczny system, stanowi część hali produkcyjnej. Dzięki niemu możemy bez trudu kontrolować stany magazynowe i – co ważne, swobodnie nimi dysponować. Nawet zimą. Dzięki temu, że przechowujemy komponenty pod dachem, są one zawsze gotowe do produkcji. To ważne, bo pozwala uniknąć przestojów. I skraca czas realizacji zamówień.

Tworząc magazyn dużą uwagę przywiązaliśmy też do wydajności. Specjalna, automatyczna układnica magazynowa z 2 miejscami na palety ułatwia dostępność i porządkuje prace magazynowe. Układnica porusza się z prędkością 120 m/min w poziomie oraz 40 m/min w pionie. To intensyfikuje prace i nie zostawia miejsca na przestoje.

Dowiedz się więcej: o naszym magazynie wysokiego składowania

ceny okien, produkcja okien, okna PVC, okna Abakus, ceny okien plastikowych, ceny okien PVC, jak produkujemy okna, jak produkuje się okna,

U nas nie ma miejsca na niepotrzebne odpady

Innym aspektem optymalizacji jest nieustanne udoskonalanie samego procesu tworzenia okien. Od przygotowania i cięcia profili, aż po szklenie. Nasze działania są tu prowadzone dwutorowe.

Z jednej strony udaje nam się poprawić parametry produkcyjne poprzez uruchamianie coraz bardziej nowoczesnych maszyn. A warto podkreślić, że park maszynowy Abakus należy do najnowocześniejszych w całej Europie Środkowej! Z drugiej strony optymalizacja odbywa się poprzez coraz lepsze wykorzystanie ciągów produkcyjnych. Dzięki temu, że odbywają się płynnie, a także dzięki temu, że potrafimy ograniczyć zużycie materiałów.  

W Abakus nie ma miejsca na niepotrzebne odpady. Planujemy produkcję okien i drzwi tarasowych, a także pracę poszczególnych maszyn. Starannie przygotowane oprogramowanie oblicza w jaki sposób ciąć konkretne profile i wzmocnienia stalowe. Wszystko po to, by optymalnie wykorzystać materiał i  zminimalizować odpady produkcyjne. To ukłon nie tylko w stronę ekonomii, ale i ekologii.

Co ważne, w Abakus jesteśmy elastyczni. Zupełnie inne algorytmy planują produkcję okien najpopularniejszych, a inne stolarki nietypowej lub produkowanej rzadziej. Dzięki temu produkcja odbywa się w sposób płynny i niezakłócony.  

Optymalizacja dotyczy również procesów poprodukcyjnych – pakowania i transportu gotowej już stolarki. Starannie przemyślana logistyka pozwala nam oszczędzić czas i wydatki na paliwa. Te oszczędności pozwalają zrekompensować rosnące koszty, a przez to przekładają się na ostateczne ceny okien.

ceny okien, produkcja okien, okna PVC, okna Abakus, ceny okien plastikowych, ceny okien PVC, jak produkujemy okna, jak produkuje się okna, transport okien

Wiedza i doświadczenie

Co warte podkreślenia, wprowadzenie tych wszystkich innowacji nie byłoby możliwe bez doświadczonego zespołu. Bez wiedzy, doświadczenia i znajomości rynku.

W Abakus okna i drzwi tarasowe produkujemy już od ponad 25 lat! Nasze okna bluENERGY i bluSYNEGO, a także drzwi tarasowe HST i Synego SLIDE wyróżniają się najlepszymi parametrami izolacyjności. Nasz zespół liczy niemal 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników. To dzięki ich umiejętnościom jesteśmy w stanie produkować coraz lepszą stolarkę otworową. I to produkować tak, by nawet w dobie inflacji utrzymać cenę na konkurencyjnym poziomie.

inne z tej kategorii