• Blog

    >

  • Ekologiczny Abakus, czyli jak poprzez recykling PVC dbamy o środowisko!

Blog

Ekologiczny Abakus, czyli jak poprzez recykling PVC dbamy o środowisko!
2020-04-08

Abakus Okna S.A. przekazał już 316 ton odpadów PVC firmie Metal-Plast, co przyczyniło się do…

Abakus Okna S.A. przekazał już 316 ton odpadów PVC firmie Metal-Plast, co przyczyniło się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery o 632 tony! To udowadnia, że Abakus Okna S.A. nie tylko dostrzega, ale i traktuje poważnie wyzwania związane z ekologią i ochroną środowiska. Wiemy, że recykling PVC jest konieczny.

recykling pcvDać PVC nowe życie

Dzięki recyklingowi Abakus Okna S.A. daje PVC nowe życie. Posegregowane, przetworzone tworzywo staje się na powrót wartościowym surowcem. Ma to realny wpływ na zmniejszenie zużycia surowców i energii oraz emisję szkodliwych substancji do środowiska. Ekologiczny model biznesu Abakus Okna S.A. to niekwestionowane wsparcie zrównoważonego wzrostu zielonej gospodarki z odnawialnym źródłem surowców i energii.

Przyszłość naszych dzieci

Firma Metal-Plast, która uczestniczy w światowej inicjatywie Recovinyl, uroczyście przekazała Abakus Okna S.A. dyplom i podziękowanie za przyłączenie się do walki o przyszłość świata, w którym będą żyły nasze dzieci.

Dyplom ten potwierdza realny wpływ Abakus Okna S.A. na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Zgodnie z raportem opartym na KPO, firma Abakus Okna S.A. przekazała 255 873 kg PVC MIX, 22 584 kg listw, 28 710 kg wiór oraz 9 224 kg innych materiałów. Odpady te zostały przetworzone na granulaty, kości zgrzewne czy profile.

recykling pcvInicjatywa Recovinyl

Światowa inicjatywa Recovinyl skupia się optymalizacji wydajności zasobów PVC poprzez pośrednictwo między podmiotami zajmującymi się recyklingiem a przetwórcami. Zapewnia jakość, bezpieczeństwo i identyfikację materiału na ścieżce recyklingu.

Zgodnie ze statystykami inicjatywy, której członkiem jest firma Metal-Plast, w roku 2019 udało im się przerobić ponad 25 000 ton odpadu PVC. To oznacza, że do atmosfery przedostało się aż o 50 000 ton dwutlenku węgla mniej. Tak znaczące obniżenie emisji trujących gazów do atmosfery jest realnym zmniejszeniem szkodliwego wpływu na środowisko i skuteczną ochroną przyrody.

Abakus Okna S.A. wraz z firmą Metal-Plast oraz całą inicjatywą Recovinyl nawołują do podjęcia wspólnych wysiłków na drodze recyklingu. Recykling zaczyna się w domu!

firma ekologiczna

Więcej informacji proekologicznych inicjatywach Abakus Okna S.A. można przeczytać w dziale EKO temu poświęconym.

inne z tej kategorii