Blog
Z czego drzwi zewnętrzne – drzwi aluminiowe czy PCV?

Z czego drzwi zewnętrzne – drzwi aluminiowe czy PCV?

Drzwi wejściowe to jeden z kluczowych elementów domu. To taka kropka nad „i”, która kończy…

Drzwi wejściowe do domu to jeden z kluczowych elementów. To taka kropka nad „i”, która kończy pewien etap prac i pozwala rozpocząć kolejny. Dobór odpowiednich drzwi zewnętrznych to kwestia bezpieczeństwa, ochrony przeciwwłamaniowej, komfortu i estetyki. Sprawdźcie, które drzwi zewnętrzne – aluminiowe czy PCV – mają najlepsze parametry, są najwygodniejsze w użytkowaniu i które najczęściej wybierają Polacy.

z czego drzwi zewnętrzne

Z czego robione są drzwi zewnętrzne – drzwi wejściowe aluminiowe czy PCV?

Ze względu na swoją plastyczność aluminium pozwala tworzyć najbardziej wymagające, energooszczędne i stylowe konstrukcje drzwi wejściowych (jak również drzwi tarasowych, okien, fasad czy ogrodów zimowych). Zachwyca doskonałymi walorami użytkowymi, idealnymi parametrami technicznymi, wytrzymałością i efektownym designem. Nie ma drugiego takiego materiału, który byłby tak trwały i ekstrawagancki. Jeśli więc chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy Polacy częściej wybierają drzwi wejściowe aluminiowe, czy PCV, to wybór padnie na drzwi wejściowe aluminiowe. Stolarka aluminiowa przeżywa absolutny renesans – nie tylko w Polsce, a i zrewolucjonizuje świat 🙂

Z czego wykonane są drzwi zewnętrzne – parametry drzwi aluminiowych

Drzwi wejściowe aluminiowe Abakus są imponujące – w każdym znaczeniu tego słowa 😉 Unikalne połączenie panelu nakładkowego ze skrzydłem umożliwia nam wykonanie drzwi o wymiarach 1,4 m szerokości i aż 2,6 m wysokości! Ten, kto marzy o efektownym wejściu, otrzyma od nas produkt idealny. Przykładowe modele można zobaczyć w artykule: Modne drzwi zewnętrzne.

drzwi zewnętrzne aluminiowe

Obecnie coraz więcej Polaków kupuje drzwi zewnętrzne aluminiowe przeszklone z szybą wenecką. Niemniej osób stawia również na drzwi zewnętrzne z doświetleniem w postaci doświetla bocznego lub naświetla górnego.

Najważniejsze jednak, aby drzwi wejściowe spełniały swoją zasadniczą rolę – zapewniały bezpieczeństwo i efektywną ochronę przed zimnem. Każda obustronnie zlicowana konstrukcja z naszej oferty gwarantuje rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła UD od 0,61 W/m2K, co jest nie lada wyzwaniem w przypadku drzwi wejściowych.

Drzwi wejściowe do domu PCV – na wymiar

Drzwi zewnętrzne wykonane z PCV to nadal wybór wielu Polaków. Są na rynku stolarki drzwiowej od wielu lat, dlatego raczej trudno wyobrazić sobie bez nich dom tradycjonalisty. Często służą one również jako tzw. drugie drzwi wejściowe. Prowadzą wówczas do środka np. przez kotłownię. Drzwi wejściowe zewnętrzne PCV, znaczone marką Abakus, mogą być przygotowane na wymiar – dwuskrzydłowe, w kolorze antracyt, Winchester czy orzech. Wszelkie parametry dostosowujemy na życzenie Klienta. Niezależnie od tego, z czego są zrobione drzwi zewnętrzne, każde drzwi, które opuszczą park maszynowy Abakus, są do perfekcji opracowane estetycznie, ergonomiczne i niezwykle trwałe. Płyta kompozytowa ocieplona pianą poliuretanową to doskonała ochrona cieplna i nowoczesny design, dostępny u nas w wielu wyjątkowych kształtach i kolorach. Bardzo ważne jest również, że kolorystyka drzwi wejściowych Abakus wykonanych z PCV jest całkowicie spójna z ofertą oklein drewnopodobnych stosowanych w oknach PCV. Dzięki temu możemy uzyskać niezwykle spójny i zachwycający design elewacji.

drzwi wejsciowe pcv
drzwi wejściowe do domu
drzwi wejściowe zewnętrzne

Drzwi wejściowe do domu aluminiowe i PCV Abakus

Aby sprawdzić naszą ofertę drzwi, zapraszamy do zakładki drzwi zewnętrzne Abakus. W swojej ofercie posiadamy zarówno drzwi zewnętrzne aluminiowe – białe, antracyt, przeszklone itp., jak i drzwi wejściowe PCV do domu jednorodzinnego czy do mieszkania w bloku. Na stronach produktowych prezentujemy przykładowe modele, pochwyty, klamki i bazy kolorystyczne. Wymiary naszych drzwi wejściowych zewnętrznych do domu – 90, 100 cm czy z poszerzoną poprzeczką ościeżnicy – pozostają zawsze do ustalenia. Na życzenie Klienta możemy przygotować absolutnie wszystko – sprostamy każdemu projektowi z największą przyjemnością i starannością! 🙂

inne z tej kategorii