Abakus logo
irmc
pl PL    en EN    de DE    cz CZ    li LT    it IT

twitter  fb  G youtube
cien menu
cien baner
 

Wyszukiwarka

Kontakt

ABAKUS OKNA S.A.
16 - 070 Choroszcz,
ul. Mickiewicza 76

INFOLINIA
+48 (85) 713 09 70

Firma Abakus S.A.

firma Abakus

Już od 20 lat produkujemy najwyższej jakości stolarkę otworową z  PCV oraz aluminium. Lata doświadczenia w branży pozwoliły nam na wdrożenie unikalnej technologii produkcji - IRMC Production. To nasza duma – pozwoliła na informatyzację procesów związanych z realizacją zamówień, a także na całkowitą automatyzację produkcji. 

Obszar  firmy Abakus Okna S.A. to 20 000 metrów kwadratowych zagospodarowanych najnowocześniejszym sprzętem do produkcji okien w Europie. Nie dziwi zatem fakt, że nasza wydajność sięga aż 712 000 jednostek okiennych rocznie. Asortyment tworzymy z zamiarem zadowolenia klientów o różnorodnych wymaganiach. 

Oferta zawiera produkty typu Standard, energooszczędne okna Energy oraz bluEnergy- spełniające rygorystyczne wymagania, które stawia przed producentami budownictwo pasywne. Konstrukcje opuszczające linię produkcyjną fabryki Abakus podlegają badaniom w zewnętrznych laboratoriach zajmujących się techniką budowlaną. Prowadzimy również własny program badawczy, zorientowany na testowanie jakości. Wytrzymałość i szczelność stolarki to nasz priorytet. 

We wdrażaniu najnowocześniejszych technologii pomagają nam najlepsi europejscy konstruktorzy. Niemieccy producenci linii technologicznych tworzą wspólnie z nami prototypowe maszyny optymalizujące pracę na produkcji. Nawet proste czynności - takie, jak łączenie wzmocnień stalowych z profilem PCV, odbywają się u nas z dokładnością do 0,2 mm, co gwarantuje właściwy rozkład sił i naprężeń. Konstrukcje okienne wzbogacamy o doskonałej jakości ocynkowane wzmocnienia stalowe. Chociaż są niewidoczne, to właśnie wspomniane wzmocnienia w połączeniu ze świetną konstrukcją skrzydeł decydują o wytrzymałości i trwałości naszych wyrobów. 

Do produkcji wzmocnień stalowych aplikujemy metodę dopasowywania stalowego kształtownika do każdego elementu ramy i skrzydła za pomocą specjalnych matryc. Ścięte końcówki zaginane są do środka, co optymalnie zabezpiecza przed korozją ocynkowaną powierzchnię wzmocnienia. Poniżej zamieszczone są zdjęcia z naszej zautomatyzowanej produkcji IRMC, oraz (dla porównania) zdjęcia wzmocnień wyprodukowanych w tradycyjnej technologii stosowanej do dziś u większości producentów.
 
Abakus IRMC:
 baza plikow 509 baza plikow 508
baza plikow 503 baza plikow 503

Tradycyjna technologia:
baza plikow 500 baza plikow 537
 
Abakus to zawsze innowacyjna technologia produkcji okien poparta wieloletnim doświadczeniem.
Wszystkie nasze produkty wyposażamy standardowo w:
  • Termozgrzewalne uszczelki bardzo skutecznie redukujące hałas, 
  • Okucia z zabezpieczeniami antywłamaniowymi,
  • Szkło niskoemisyjne,
  • Produkcja oparta jest na wyjątkowo trwałych Niemieckich profilach 
 
Wszystkich serdecznie zapraszamy do naszych punktów dealerskich dostępnych w zakładce gdzie kupić
 
ABAKUS S.A. - technologia zainspirowana ciepłem

baza plikow 538