Abakus logo
irmc
pl PL   en EN   de DE   cz CZ   li LT   it IT

twitter fb Gyoutube
cien menu
cien baner
 

Wyszukiwarka

Kontakt

ABAKUS OKNA S.A.
16 - 070 Choroszcz,
ul. Mickiewicza 76

INFOLINIA
+48 (85) 713 09 70
 

Pozwól swoim oknom zarobić na ogrzewanie! Abakus Okna S.A. zadba o to, by w Twoim domu było cieplej...

    Decydując się na okna Abakus bluEnergy oraz Energy z nowym pakietem szybowym CLIMATOP XN pozwolisz swojemu domowi oszczędzać za Ciebie. Firma ABAKUS OKNA S.A. oferuje ten zupełne nowy produkt, każdemu, kto ceni sobie prawdziwy komfort w mini-cenie. Nowy pakiet szybowy, w który spółka wyposaża swoje okna energooszczędne oraz pasywne, to prawdziwy „As” w dziedzinie ekonomii! Dzięki temu, że szkło, z którego skonstruowany jest pakiet, jest znacznie jaśniejsze niż dotychczas, przez okna przedostaje się o 12% więcej energii słonecznej, która znacznie obniża koszt ogrzewania w czasie trwania chłodniejszych pór roku. Z kolei izolacja termiczna pozostaje na tym samym, wysokim poziomie Ug. Wniosek jest jeden -dodatkowa energia absorbowana przez okna zostaje uwięziona w budynku, do czego przyczynia się doskonała izolacyjność pakietu na poziomie Ug=0,5 W/m²K– 0,6 W/m²K. Oznacza to czysty zysk w postaci ciepła, za które nie trzeba płacić. Ilość światła w pomieszczeniach zwiększona o 7% sprawi, że rachunki za prąd spadną. Z oknami ABAKUS Twój dom wypełni się światłem i stanie się znacznie bardziej przyjazny środowisku.

...i jaśniej

    Oszczędność nie jest jedyną zaletą pakietu CLIMATOP XN – ponieważ jest on niezrównany także pod względem estetycznym. Użytkownicy oszczędnej stolarki mogą odtąd zapomnieć o niechcianym „efekcie ubocznym” ciepłych szyb, nazywanym także „efektem brudnych firanek”. Od teraz możliwe jest rozkoszowanie się widokiem zza okien, które są jaśniejsze aż o 30 %!

a do tego ...

   Pakiet CLIMATOP XN posiada jeszcze jedną modyfikację, która powoduje, że wysuwa się na dominująca pozycję wśród energooszczędnych sposobów szklenia okien. Jest to unikalna ramka tworzywowa SWISSPACER ADVANCE o doskonałych parametrach, która w większości przypadków eliminuje problem kondensacji pary wodnej, oraz sprawia, że okna są jeszcze bardziej odporne na przenikanie temperatur. Dodatkowym atutem ramki SWISSPACER ADVANCE jest satynowe wykończenie oraz szeroki wybór kolorów, czyli możliwość dopasowania jej do każdego rodzaju stolarki.

Polecamy, zapraszamy, gwarantujemy najwyższą jakość.
Abakus Okna S.A.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Początek Marca 2015 upłynął w naszej firmie pod hasłem „edukacja". Tym razem przypadła nam rola nauczyciela i zaszczyt goszczenia u siebie naszych zagranicznych partnerów biznesowych. Łotewskie firmy z którymi współpracujemy wysłały do nas liczną delegację, w której skład weszła zarówno kadra zarządzająca spółek, jak i pracownicy - także ci zajmujący się sprzedażą i montażem stolarki.

20150305 1 20150305 2

Nasi goście mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z zakresu oferty handlowej oraz technologii używanych przy produkcji okien ABAKUS. Aby zaaplikować wiedzę kompleksowo i skutecznie, pozwoliliśmy przybyszom na zwiedzenie naszych hal produkcyjnych PVC i aluminium. Oprowadzaliśmy ich, tłumacząc krok po kroku proces powstawania naszych wyrobów i odpowiadaliśmy na pytania nurtujące gości. Szczególny nacisk położyliśmy na prezentację najnowszych osiągnięć technologicznych firmy ABAKUS – czyli supernowoczesne centra obróbcze i zgrzewarko - zaczyszczarki do profili PVC. Tak właśnie upłynął pierwszy dzień szkoleniowy. Nazajutrz odbyły się spotkania gości z reprezentantami naszych partnerskich firm: Roto – w zakresie okuć, a także Pilkington – który szkolił w tematyce szkła.

20150305 320150305 4

Było gwarno i intensywnie, a w podbiałostockiej siedzibie firmy unosiła się koleżeńska i inspirująca atmosfera. Naszych kolegów z Łotwy zapamiętamy jako ciekawskich obserwatorów i pojętnych uczniów. Była to także cenna lekcja dla nas samych.

20150305 5

Wielka nowina dla klientów i współpracowników Abakus Okna S.A! Zostaliśmy nominowani do godła „JAKOŚĆ ROKU 2015”!

 jakosc 2015
 
Mamy zaszczyt poinformować, że okna ABAKUS są godne konkurować o laur tych najlepszych na polskim rynku.
Od początku roku 2015 czekaliśmy niecierpliwie na wiadomość o nominacji do uhonorowania nas godłem „JAKOŚĆ ROKU”. Już teraz wiadomo, że kolejna odsłona tego prestiżowego konkursu nie może obejść się bez naszej obecności. Czekamy zatem na rozwój wypadków i trzymamy kciuki za to, by po ostatniej edycji utrzymać pozycje laureata w kategorii „PRODUKT ROKU”- którym po raz kolejny mają szansę okazać się nasze okna pasywne Abakus bluEnergy!

Musimy przyznać, że rozpiera nas radość – to wielka motywacja, by cały czas rozwijać skrzydła na polu nowych technologii i nieustannie szlifować jakość naszych produktów. Być docenionym – to naprawdę świetne uczucie :).
Abakus urodzinowo

Ostatnie dni to naprawdę wyjątkowy czas dla pracowników i kontrahentów firmy ABAKUS OKNA S.A. Firma obchodzi obecnie okrągłe 20-lecie istnienia, a kulminacją obchodów tego jubileuszu okazała się gala urodzinowa, która odbyła się 19.11.2014 w hotelu Żubrówka, w Białowieży.

Białowieża 2014
W otoczeniu prastarej puszczy miała miejsce konferencja z udziałem partnerów biznesowych i przyjaciół spółki. Spotkanie rozpoczęła prezentacja dziejów i najnowszych osiągnięć fabryki, ożywiając wspomnienia z minionych dwóch dekad. Następnie gościom zostały przekazane informacje na temat najnowszych i najbardziej innowacyjnych produktów, sygnowanych logo firmy. Na zakończenie Dyrektor Spółki, Pan Kamil Grodecki „oprowadził” uczestników konferencji po najnowszych urządzeniach, rewolucjonizujących prace na produkcji oraz polepszających jakość stolarki ABAKUS.

Kamil Grodecki
Gwoździem programu była prezentacja prototypu okna z niespotykanie wąskim ruchomym słupkiem, które niedługo -bo już w przyszłym roku, wejdzie do produkcji.

okno Abakus bluEnergy

Goście z uznaniem przyjęli zapowiedź nowego produktu i dzielnie towarzyszyli rodzinie Abakusa w świętowaniu urodzin. Ukoronowaniem wieczoru była uroczysta kolacja, którą uświetniły już nie tylko uroczyste oracje, ale również występy artystyczne samych jubilatów. Ogromnie ucieszyła nas obecność wszystkich przemiłych gości a także wymarzona atmosfera tego radosnego święta naszej Firmy. Ach, cóż to był za wieczór!:)

okno Abakus bluEnergy
okno Abakus bluEnergy
 

Abakus inicjuje przełom w produkcji

Abakus – najnowocześniejsi w Polsce.

Firma Abakus Okna S. A jest obecna na polskim rynku stolarki okiennej już od dwóch dekad. W ciągu tego czasu nieraz udowodniła, że może poszczycić się innowacyjnością, doskonałą jakością wyrobów, a dzięki temu również zaufaniem rzeszy klientów.

Rok 2014 to wyjątkowy czas w historii naszej firmy. Zostaliśmy nagrodzeni godłem „JAKOŚĆ ROKU 2014" dla produktu Abakus bluEnergy – lecz nie spoczywamy na laurach. System produkcji Abakus od roku 2013 przechodzi gruntowne zmiany, których celem jest optymalizacja wydajności, ale przede wszystkim wyśrubowanie jakości produkowanej stolarki.
 
Od początku istnienia firmy do wytwarzania okien służą nam prototypowe maszyny, które niemiecka firma ROTOX produkuje w porozumieniu z naszymi technologami. Ostatnie dwa
lata były dla nas okresem wzmożonej współpracy, której owocem są maszyny najnowszej generacji. Użycie tak bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń zwiastuje przełom w produkcji okien z cienkim, estetycznym zgrzewem oraz miękką w narożach uszczelką zgrzewaną. W ostatnich dniach zakończył się ekscytujący okres testowania nowych
nabytków na naszej hali produkcyjnej.

Z dumą zapowiadamy, że asortyment firmy Abakus Okna S. A. poszerza się w nadchodzącym sezonie o najwyższej jakości produkty wykonane z chirurgiczną precyzją naszych nowych maszyn.

Okno wyposażone w uszczelki miękkie cechuje się podwyższoną dźwiękochłonnością, szczelnością oraz komfortem cichego użytkowania. Z kolei najcieńszy na rynku zgrzew stosowany w naszym systemie produkcyjnym to nie tylko wspaniały wygląd (także w przypadku okien białych), lecz również mniejsza awaryjność, brak nierówności i łatwiejsza konserwacja okien.

Tworząc nowy park maszynowy, staramy się udoskonalać nasz produkt oraz wspomagać inicjatywę ochrony środowiska. Dzięki wprowadzoniu innowacyjnego systemu optymalizacji produkcji emisja odpadów z cięcia profili spadła o 25%. Sądzimy, że nasza najnowsza inwestycja, to obietnica satysfakcji dla naszych klientów, oraz inspiracja dla pozostałych firm z naszej branży.

Jakośc Roku 2014 - bluEnergy

Mamy zaszczyt poinformować, że zostaliśmy odznaczeni godłem JAKOŚĆ ROKU 2014 w kategorii PRODUKT ROKU.  Bohaterami walki o laur tego prestiżowego rankingu stały się nasze pasywne okna z linii bluEnergy.

Konkurs "JAKOŚĆ ROKU" organizowany jest corocznie przez Fundację Qualitas - Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych z siedzibą w Katowicach i ma na celu promocję jakości oraz wysokich standardów w działalności gospodarczej na polskim rynku. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego osiągnięcia - znaleźliśmy się bowiem w wąskim gronie przedsiębiorstw, które cieszą się zaufaniem klientów, a także trwałą i owocną współpracą z naszymi kontrahentami. O wysokiej randze programu JAKOŚĆ ROKU świadczy wąskie i nieprzypadkowe  grono laureatów konkursu. W tym roku, patronat honorowy nad konkursem objęła prestiżowa organizacja European Organization for Quality z siedzibą w Brukseli.

Nasz sukces umożliwiło wprowadzenie nowego, unikalnego systemu zarządzania jakością produkcji - IRMC Production. Uważamy, że wytwarzanie  okien w asyście najnowocześniejszego parku maszynowego w Europie zwiastuje nadejście przełomu na rynku stolarki. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni, zapewniamy jednocześnie, że naszą ambicją jest dalsze doskonalenie technologii produkcji w fabryce ABAKUS OKNA S.A.

Prawo ochronne na znak towarowy

Od dnia 26.03.2012r. Urząd patentowy Rzeczypospolitej Polskiej nadał prawo ochronne na nasz znak towarowy.

Abakus logo

XXVI wyścig jachtów Atlantic Rally for Cruisers

XXVI wyścig jachtów turystycznych Atlantic Rally for Cruisers, organizowany przez World Cruising Club zakończony! W tym największym na świecie transatlantyckim wydarzeniu żeglarskim nie zabrakło polskiego akcentu. Spośród kilkuset startujących załóg wystąpiła ekipa z Prezesem Brügmann S.A. oraz Prezesem Abakus-Okna S.A. na pokładzie. Polska ekipa z branży stolarki okienno-drzwiowej z PCW w czołówce największych transatlantyckich regat na świecie! Nasza ekipa branżowa zajęła II miejsce w klasie Open! Oprócz załogantów, próbę oceaniczną zaliczyło również zabrane przez nas okno wyprodukowane w systemie ABAKUS ENERGY, które wykazało się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i silne promienie słoneczne.

Sympozjum Innowacje branży budowlanej - Mielec 2011

Nowy rok zaczął się dla Fabryki Okien Abakus bardzo dynamicznie. Już 14.01.2011 roku wzięła udział w sympozjum budowlanym w Mielcu. Na owym sympozjum omówione zostały nowe rozwiązania w stolarce okiennej, których motorem napędowym są zarówno trendy rynkowe oraz regulacje prawne. Wszystkie te czynniki idą w kierunku idealnie ciepłych okien! Abakus w 100 procentach wraz ze swym dostawcą profili wspiera termiczna rewolucję okienną.

baza plikow 78  

 Zapraszamy do galerii zdjęć:

Abakus Energy Konferencja szkoleniowa - Włocławek 2011

baza plikow 79 

W dniu 6 maja 2011 roku, we Włocławku, zorganizowaliśmy konferencję szkoleniową. W spotkaniu wzięło udział około 100 osób z terenów Polski Północnej, Północno - Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Spotkanie zainicjowano zwiedzaniem zakładu produkcyjnego Brügmann S.A. w którym zaprezentowano cały proces powstawania profili okienno-drzwiowych, począwszy od produkcji mieszanki, po produkt finalny. Obchód cieszył się powodzeniem i spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony nowo przybyłych osób.
 
 baza plikow 238  baza plikow 239
Zwiedzanie Brügmann S.A. spotkało się z dużym zainteresowaniem 
 
Po zwiedzaniu, które wywołało wiele dyskusji i pozwoliło przybliżyć proces produkcyjny profili, rozpoczęła się konferencja szkoleniowa, obejmująca nie tylko prezentację specjalisty ds. szkoleń Glaspol - p. Jacka Antczaka (Saint-Gobain Glass Solutions), ale również wystąpienie dyrektora technicznego Brügmann - Pawła Chrósniaka. Obaj panowie przedstawili bieżącą ofertę, z naciskiem na produkt Abakus Energy oraz nowości rynkowe. I tak po stronie Saint-Gobain nie zabrakło takich hitów produktowych, jak: szyby Cool-Litextreme 60/28, Climatop Lux, Stadip Color, Stadip Protect, czy wyróżniające się na rynku światowych tzw. inteligentne szkło Quantum Glass, czy Priva-Lite.
 
baza plikow 242   baza plikow 243 baza plikow 244 
Dyr.Generalny Brügmann - 
Jacek Szczepan otworzył 

konferencję
 Z ramienia firmy Glaspol 
wystapił Jacek Antczak
Najnowsze propozycje 
Brügmann zaprezentował
Dyr.Techniczny Paweł
Chróśniak
 
 
 
 
Wiodącą tematyką były najnowsze rozwiązania z zastosowaniem profili Brügmann Termorevolution, idealnie współgrające z obecnymi tendencjami rynkowymi, wymogami i trendami.
 
baza plikow 240  baza plikow 241
W spotkaniu wzięło udział około 100 uczestników 
 
Całe spotkanie uwieńczone zostało uroczystą kolacją w Hotelu Aleksander we Włocławku a także wieloma dyskusjami, rozmowami i interesującymi wymianami doświadczeń.
 
baza plikow 245 
 
Konferencja ta pokazała, jak ważną rolę pełnią tego typu imprezy: nie tylko w sensie informacyjnym, technicznym, czy reklamowym. Ukazała również potrzebę zapoznawania dealerów producentów okien z systemodawcami, firmami współtworzącymi produkt finalny. 
My ze swojej strony mamy nadzieję, że spotkanie w dniu 6 maja 2011 roku, nasi goście uznali za udane, warte uwagi i wzbogacające ich dotychczasową wiedzę.